Вовед во местење фудбалски натпревари

Да не се лажеме, фудбалски натпревари се местат на секое ниво, иако значително помала е можноста и веројатноста да наместите натпревар на највисоко натпреварувачко ниво.

Околу 900 милијарди долари од вкупните облози во светот се на фудбал, што значи дека индустријата за местење натпревари, чија цел е да влијае на резултати и шанси, самата потенцијално „тежи“ милијарди долари.

Но, што всушност се подразбира под местење натпревари, каде се случува тоа, кој сѐ е вмешан?

И најважно – зошто е толку тешко да се открие?

Ова е вовед во местење фудбалски натпревари – Алекс Стјуарт од Tifo Football анализира, а Хенри Кук илустрира.

Remote video URL
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Фудбал

Феран Торес, мајсторе!

Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Read more

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Read more
 

Спорт

  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе