Вработен во Катар стана интернет сензација: Попопуларен е и од Меси

Млад човек од Кенија, кој на социјалните мрежи е познат како Metro man, стана фаворит на навивачите на СП и истовремено неочекувана интернет сензација.

Седнат на столче во стилот на спасувач, има задача навивачите да ги насочува кон блиските метро станици. Поради начинот на кој го прави тоа, стана голема сензација на интернет.

Има многу работници кои ја вршат оваа услуга на трите линии што водат до 8 стадиони на СП распоредени на пет места, но овој млад човек од Кенија најмногу се истакнува.

Неговиот TikTok профил (@metro_man001) за три дена доби 25.000 следбеници, а снимките го прикажуваат како си ја врши работата.

Во коментарите под виралните видеа луѓето се шегуваат дека тој сега е „попопуларен и од Меси“.

URL
URL
Тагови
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Фудбал

Ибра на 41 година најави големо враќање: Ќе се пее друга песна

Read more

Марсеј го уништи сонот за двојна титула на моќниот ПСЖ

Read more

Саудиски принц богато ги награди фудбалерите на Ал Хилал за пласманот во финалето на СКП

Read more

Кој е Доменико Тедеско, новиот селектор на Белгија?

Read more
 

Спорт

Ибра на 41 година најави големо враќање: Ќе се пее друга песна

Читај повеќе

Лејкерс се зезнаа – добија играч што го отпуштија во 2017 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Марсеј го уништи сонот за двојна титула на моќниот ПСЖ

Читај повеќе

Саудиски принц богато ги награди фудбалерите на Ал Хилал за пласманот во финалето на СКП

Читај повеќе

Повеќе спортисти загинаа во земјотресот, фудбалерот Атсу сè уште заробен под урнатините

Читај повеќе

Кој е Доменико Тедеско, новиот селектор на Белгија?

Читај повеќе

Хрватскиот фудбал во црно: Почина Чиро Блажевиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше отворањето на ЗОИ во Сараево во 1984?

Читај повеќе