Вујовиќ: Сакам со трофеј да го одбележам враќањето во Вардар

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Веселин Вујовиќ, посакува со трофејот од Суперкупот да ја почне новата сезона.

Вардарци утре во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје ќе се соочат со Еурофарм Пелистер во Суперкупот.

– Наша обврска е против Еурофарм Пелистер да одиграме добар натпревар и по можност да го освоиме Суперкупот. Сакам моето враќање во Вардар да почне со триумф, иако нема да бидеме комплетни. Го респектираме Еурофарм и сигурен сум дека ќе биде еден европски натпревар. Според мене шансите во Суперкупот се 50:50. Во секој случај, ова ќе биде добра можност да видам во каква форма се моите играчи што ќе ги имам на располагање. Не сум оптоварен со резултатот, но би сакал да ја освојам првата титула оваа сезона во Македонија, изјави Вујовиќ.

Досега се одиграни три Суперкупа и сите титули ги освоија ракометарите на Вардар. Лани поради пандемијата Суперкупот на се одигра. 

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Ракомет

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Read more

Дибиров го постигна голот број 1.000 во Лигата на шампионите

Read more

Ракометарите на Пелистер триумфално низ Атина

Read more

Лазаров ги соопшти патниците за Египет - тројца дебитанти

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе