„White Noise“ е семејниот филм што не знаевме дека ни треба

Новата мрачна комедија во режија на Ноа Баумбах, базирана на истоимениот роман на Дон Делило е невообичаен семеен филм што не знаевме дека ни треба.

Грета Гервиг и Адам Драјвер се родителите на семејство со деца од повеќе претходни нивни бракови и едно заедничко, кои ќе се најдат во неверојатен апокалиптичен настан во 1985 година.

Ликот на Драјвер е професор по студии за Хитлер, чиј живот ќе стане вистински хаос кога неговото семејство ќе мора да се евакуира бидејќи по сообраќајнаа несреќа на цистерни се шири токсичен бран низ воздухот.

Remote video URL

Баумбах веќе работеше со Драјвер во „Marriage Story“ од 2019 година кој му донесе две номинации за Оскар.

Во филмот играат и Дон Чидл, Рафи Кесиди и Џоди Тарнер-Смит.

„White Noise“ ќе биде премиерно прикажан во кината на 25 ноември и ќе се емитува на Netflix на 30 декември.

реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Филм & ТВ

Качер објасни зошто со Витерспун се однесуваа чудно на премиерата

Read more

Џон Клиз ќе снима нови епизоди од серијата Fawlty Towers

Read more

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more

Памела Андерсон уште го носи црвениот костим за капење од Baywatch

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Качер објасни зошто со Витерспун се однесуваа чудно на премиерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Санремо: Пејач дивееше на сцена, шутираше цвеќиња и ги тресеше музичарите

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Клиз ќе снима нови епизоди од серијата Fawlty Towers

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Читај повеќе
  • play_arrow

Памела Андерсон уште го носи црвениот костим за капење од Baywatch

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најголеми скандали на Греми наградите

Читај повеќе
  • play_arrow

Твитерџиите пукаат сеир со Бен Афлек на Греми наградите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа спој на The Last of Us и Super Mario?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе