The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Поминаа неколку години од објавувањето на мегапопуларната видеоигра The Witcher 3: Wild Hunt, а се чини дека базата на играчи кои имаат само пофални зборови за играта не престанува да расте.

Затоа, студиото CD Project Red наскоро ќе го претстави изданието на оваа игра за следната генерација конзоли.

Со рестриктивните мерки поради коронавирусот ширум светот, се отвори можност за љубителите на жанрот RPG пак да тргнат со Гералт и дружината во десетина часови авантура, а со новото издание, наменето за новата генерација конзоли, Playstation 5 и Xbox Series X / S, сега истото ќе можат да го сторат и фановите на PC. Ова next-gen издание беше најавено минатата година, а сега стигна официјална информација дека можеме да го очекуваме во втората половина на оваа година.

URL

Познато е дека играта ќе донесе 4K резолуција и перформанси од 60 слики во секунда, како и подобрена графика и голем број додатоци што ќе го направат гејмерското искуство попријатно. Според претходните најави, оваа надградба ќе биде бесплатна за секој што веќе е сопственик на The Witcher 3: Wild Hunt, па сега можеби е одлично време да го купат и оние кои сѐ уште го немаат.

Тагови
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Гејминг

Sony подготвува повеќе од 25 видеоигри за PlayStation 5

Read more

Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Read more

PlayStation 5 – проблеми со залихите ќе има и во 2022 година

Read more

Пад на серверите на PlayStation на светско ниво

Read more
 

Гик

Instagram конечно воведува една долгоочекувана опција

Читај повеќе

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

И Кинезите слетаа на Марс

Читај повеќе

Вакцините на база на мРНК ефикасни против индиската мутација на коронавирусот

Читај повеќе

Samsung подготвува гејмерски смартфон

Читај повеќе

Астероид поголем од Кеопсовата пирамида ќе мине крај Земјата

Читај повеќе

Sony подготвува повеќе од 25 видеоигри за PlayStation 5

Читај повеќе

Некои вируси имаат различна ДНК која содржи вонземски дел

Читај повеќе

САД ја тргаат Xiaomi од владината црна листа

Читај повеќе