World of Warcraft: Dragonflight ги враќа змејовите, воведува нови раси, класи и подобрувања

„Dragonflight“ ќе ги воведе змејовите на Azeroth во центарот на приказната за Warcraft за прв пат од 2010 година.

Azeroth и неговите херои наскоро повторно ќе полетаат и буквално во најновата експанзија на „World of Warcraft“, „Dragonflight“.

Blizzard за време на пренос во живо официјално го претстави „World of Warcraft: Dragonflight“.

Преку видеото, играчите можеа да прелетаат низ историјата на Azeroth, пред да се открие како змејовите се вратиле во современиот свет за да ги победат древните противници.

„Dragonflight“ ќе ги стави змејовите Azeroth во центарот на приказната за Warcraft за прв пат од 2010 година кога игравме под наслов „Cataclysm“.

Аспектите бараа помош од смртните херои, т.е. играчи, да ја вратат својата моќ и да го запрат новото зло. За да го направите ова, играчите ќе треба да одат на Dragon Isles, кои ќе бидат поделени во пет зони. За да уживаат во новите зони, играчите ќе треба да го научат Dragonriding, нова техника за управување што потсетува на лизгање и летање, која веќе можевме да ја пробаме во претходните „World of Warcraft“ наслови.

Новата експанзија ќе ја вклучува и новата раса Dracthyr: змејови кои го менуваат својот изглед со змејски и хуманоидни форми. Dracthyr ќе може да игра само како Evoker, нова класа што ќе ја добиеме со „Dragonflight“. Evoker има два специјалитета за избор: Devastation, првиот нов опсег на DPS што го имаме откако излезе оригиналната игра, и Preservation, односно исцелител. Dracthyr може да се приклучи или на Алијансата или на Ордата и ќе започне во своја посебна почетна област, на повисоко ниво од другите почетни раси и класи.

Покрај овие новитети, „Dragonflight“ ќе донесе и многу мали промени кои ќе ги воодушеват играчите. Професиите добиваат огромна надградба, а Blizzard воведува многу подобар UI, кој ќе им овозможи на играчите да прават што сакаат, без да мора да преземаат додатоци.

Сè уште не е познато кога „Dragonflight“ ќе излезе, но Blizzard откри дека наскоро ќе добиеме повеќе информации за алфа верзијата на игрицата.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Гејминг

Најомразената игра во историјата заработи 24 милиони долари за две недели

Read more

Игрицата Stalker 2: Heart of Chornobyl доаѓа во 2023 година

Read more

Nintendo потврди: Има нова Switch конзола

Read more

Првиот трејлер од игрицата Redfall прикажува борба против вампири

Read more
 

Гик

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Читај повеќе

Откриена најголемата бактерија на светот, видлива е со голо око

Читај повеќе

Месечината на Плутон има мистериозна црвена дамка, сега знаеме зошто

Читај повеќе
  • filter

7 сурови начини на мачење од Средниот век

Читај повеќе

Гробница од времето на Инките откриена во централна Лима

Читај повеќе

Човечката крв можеби потекнува од засега непознат извор, тврдат научниците

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што досега знаеме за најизолираното племе на светот?

Читај повеќе

Samsung во проблеми: Произвел вишок од 50 милиони телефони, нема кој да ги купи

Читај повеќе

Корисни опции во Windows 11 за кои можеби не сте знаеле

Читај повеќе