Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Компанијата Xiaomi се подготвува да претстави нов смартфон кој ќе биде достапен и на европскиот пазар.

Се работи за моделот Mi 10T Pro со главна камера од 108 MP, батерија од 5.000 mAh и екран со фреквенција на освежување од 144 Hz.

Фотографијата која настана во продавницата на Xiaomi открива дека Mi 10T Pro ќе чини 699 евра. Исто така, на фотографијата се гледа дека ќе го користи новиот Qualcomm Snapdragon 865 процесор.

Според досегашниот извештај, овој уред се очекува до крајот на септември, а најверојатно ќе има 6,67-инчен IPS LCD екран со резолуција од 2.340х1080 пиксели, 8 GB RAM и 128/256 GB интерна меморија, главна камера од 108 MP, телефото од 8 и ултраширока од 20 MP. Селфи камерата ќе има 20 MP.

Ќе има можност за снимање во 8К и 4К.

Смартфонот ќе користи Android, ќе поддржува 50W брзо полнење, како и 30W брзо полнење.

Уредот ќе поддржува и 5G мрежа.

Тагови
реклама

Мобилни

Дали iPhone 12 го помина тестот на издржливост?

Read more

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy S20 FE 5G

Read more

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Read more

OnePlus претстави два нови евтини смартфони

Read more

Гик

Експерти: Губењето антитела на короната не е нужно лоша вест

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали iPhone 12 го помина тестот на издржливост?

Читај повеќе

Закани по живот поради одложувањето на Cyberpunk 2077

Читај повеќе

Нова апликација за запознавање ги спојува луѓето со исти фитнес навики

Читај повеќе

Сè уште постои ризик астероидот Апофис да ја удри Земјата во 2068 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy S20 FE 5G

Читај повеќе

Извини Маск, вселенскиот интернет и не ти е така брз

Читај повеќе

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Читај повеќе

Потврдено: Има дупка на Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе