Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Новиот патент на Xiaomi открива смартфон со интересен дизајн.

Се работи за смартфон на преклоп како што cе Motorola Razr и Samsung Galaxy Z Flip, но со ротирачки камери. Овој механизам овозможува физичко ротирање на задните камери кон напред за да може да направите селфи фотографија.

Рендерите ги направи Lets Go Digital врз основа на скица од патентот.

Во горниот дел е копчето за отклучување и исклучување на уредот, како и копче за контрола на звукот. Под делот кој се ротира се наоѓаат звучници.

Овој патент не значи со сигурност дека Xiaomi ќе произведе ваков уред бидејќи произведувачите често ги патентираат уредите коишто никогаш не стигнуваат на пазарот.

Тагови
реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Мобилни

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Read more

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Read more

Гик

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Читај повеќе

Научници тврдат дека коронавирусот се пренесува преку воздух, од СЗО бараат промена на препораките

Читај повеќе
  • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе

Истражување: Можно е мутираниот COVID-19 полесно да се пренесува помеѓу луѓето

Читај повеќе

Бил Гејтс: Facebook е виновен за брзото ширење на коронавирусот

Читај повеќе

Јапонците направија паметна маска за лице

Читај повеќе