За добар почеток на денот: Смути од спанаќ и јаболка

Чаша полна витамини за добар почеток на денот, се подготвува за неколку минути.

Потребни состојки:

-100 г спанаќ

-1 банана

-2 јаболка

-1/2 лимон

-500 мл вода

Начин на подготовка:

Излупете ја бананата, исцедете го лимонот, јаболката исечете ги на половини. Спанаќот детално измијте го и оставете малку да се исуши.

Ставете ги сите состојки во блендер, мешајте првин со помала брзина, а потоа зголемете ја. Ставете го пијалакот во чаша и послужете веднаш.

Тагови
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more

Рецепти

Три рецепти за домашни изотонични пијалаци

Read more

Неколку рецепти за летни салати што заситуваат

Read more

Идеја за ручек: Пилешки плескавици

Read more

Рецепт на денот: Печен компир со два вида сирење

Read more
 

Магазин

Најсмешниот виц во светот, научно докажано

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Читај повеќе

Зошто се враќаме здебелени од летен одмор?

Читај повеќе

Казни ако оставате предмети за да си чувате место на плажа во Пефкохори

Читај повеќе

Десет најчудни симптоми на бременост

Читај повеќе

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Читај повеќе

Најчести митови за вежбањето во кои не треба да верувате

Читај повеќе

Kои комбинации на храна може да предизвикаат проблеми и болки во стомакот?

Читај повеќе

Три рецепти за домашни изотонични пијалаци

Читај повеќе