За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Ноќеска во 23.40 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода И.Р. (34) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По полноќ, во 0:10 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода П.И. (26) од Србија, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. Исто така во Центар, рано утрово во 2:00 часот полициски службеници го лишиле од слобода Д.Г. (23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

Утрово во 1:40 часот од угостителски објект во Градскиот парк во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода В.Ф. (25) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. Во 0:15 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Во 1:50 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Ф.Е. (25), С.О. (18) и Н.М. (19), сите од кумановско, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, прашкаста материја, марихуана и дробилка.

Во 2:45 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Б. (28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок. Во 1:45 часот во с. Волково, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Н. (29) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Ноќеска во 23:00 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Е.Ш. (29), Л.А. (31) и Ф.А. (33), сите од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на сите овие случаи ќе следи соодветен поднесок, информираат од МВР.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Хроника

Бебе тешко повредено во градинка во Скопје

Read more

Дете со мотор во Струга прегази девојче на улица

Read more

35-годишен маж загина во пожар во зграда во Хром

Read more

Тинејџер со украдено возило усмртил жена на тротоар во Скопје и побегнал

Read more
 

Вести

Како Руската православна црква регрутира шпиони низ парохиите низ САД?

Читај повеќе

Пендаровски: Потребни ни се блиски врски меѓу Македонија и дијаспората

Читај повеќе

Бебе тешко повредено во градинка во Скопје

Читај повеќе

Шефот на сицилијанската мафија во кома, лекарите престанаа да го хранат

Читај повеќе

Доларот зајакна десетта недела по ред – ова не се случило 10 години

Читај повеќе

Активни шест пожари во околината на Прилеп и Битола

Читај повеќе

Попладне нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Читај повеќе

Мицкоски: Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото кои што им биле дадени

Читај повеќе

Дете со мотор во Струга прегази девојче на улица

Читај повеќе