За „Halloween Kills“ ќе почекаме уште една година

Премиерата на дванаесеттото продолжение од сагата со серискиот убиец Мајкл Маерс ќе се одржи во октомври 2021 година, потврди Universal Pictures.

Филмот заврши со снимање уште во ноември лани, а премиерата беше закажана за 16 месецов, но поради пандемијата е одложена за цела година и новиот датум е 15 октомври 2021.

Во режија на Дејвид Гордон Грин, „Halloween Kills“ е продолжение на „Halloween“ од 2018 година и 12-то продолжение на франшизата „Halloween“ која датира уште од 1978 година.

Во главната улога е Џејми Ли Кертис која по осми пат ја репризира улогата на Лори Строуд, сестрата на Мајк која е негова главна мета.

Своите улоги од 2018 ги репризираат и Џуди Грир, Енди Матичак, Кајл Ричардс, Ненси Стивенс и Чарлс Сајферс.

Remote video URL

Поместувањето на „Halloween Kills“ предизвика поместување за една година и на наредното продолжение наречено „Halloween Ends“ чија премиера ќе биде на 14 октомври 2022.

Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Филм & ТВ

Ова се најдобрите серии на 21 век, досега

Read more

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Read more

Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во „Fantastic Beasts 3“

Read more

Објавен трејлерот за романтичниот филм „Life in a Year“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ова се најдобрите серии на 21 век, досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Џенифер Лопес целосно гола ја најави новата песна

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во „Fantastic Beasts 3“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичниот филм „Life in a Year“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Корин опишува како е да се глуми принцезата Дијана

Читај повеќе

Екипата на „Медена земја“ се обрати по повод обвинувањата за состојбата на Атиџе

Читај повеќе

Крис Хемсворт каков што не сте го виделе досега

Читај повеќе

Репертоар на кино Милениум од 26 ноември до 2 декември

Читај повеќе