За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Легендарното Yugo со мала километража е ставено на аукција.

Аукциската куќа Barret-Jackson викендов ќе го понуди Yugo Cabrio со само 595 поминати километри.

Станува збор за жолт Yugo Cabrio GVC од 1990 година, кој работи со 1,3-литарски мотор, кој може да испорачува 65 КС, и доаѓа во комбинација со 5-брзински рачен менувач.

Останува да почекаме и да видиме за колкава сума ќе смени сопственик, ако се има предвид дека неодамна, еден таков модел со поминати повеќе од 300.000 километри беше продаден за 51.000 евра.

За колку мислите вие дека ќе се продаде?

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Авто новости

Рекордна продажба на Porsche во првите 9 месеци

Read more

Кога е време за нови бришачи?

Read more

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Read more

Хибридниот Honda HR-V наскоро пристигнува во Европа

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Читај повеќе

Рекордна продажба на Porsche во првите 9 месеци

Читај повеќе

Кога е време за нови бришачи?

Читај повеќе
  • filter

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Читај повеќе
  • play_arrow

Хибридниот Honda HR-V наскоро пристигнува во Европа

Читај повеќе

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Врвен луксуз: Претставена четвртата генерација Lexus LX 600

Читај повеќе

Како да го заштитите автомобилот од кражба?

Читај повеќе

Дали знаете што сѐ може да направи вашиот автомобил?

Читај повеќе