За што лажат мажите кога станува збор за сексот?

Сексот е сензитивна тема за повеќето мажи. Додека жените се чувствуваат како под притисок дека мора да бидат секси, мажите најчесто машкоста ја поврзуваат со тоа колку добро ги задоволуваат партнерките. Па затоа често лажат кога станува збор за сексот.

Колку партнерки имале

Сексуалната моќ е многу силно оружје, особено во „машки муабети“. Токму поради тоа во машко друштво најчесто паѓа лагата за бројот на сексуални партнерки или колку често имаат секс.Затоа најчесто ги лажат жените за тоа колку партнерки имале, бидејќи сакаат тие да ги доживуваат како искусни љубовници.

„Секако дека ќе се венчаме, има време“

Доколку ви вели дека само неколку години сте во врска и дека ќе ве запроси, но сега сака да уживате во слободата - ова е најголемата машка лага која ги крие намерите на партнерот кон вас. Тој или не сака да се ожени со вас, со надеж дека ќе најде друга жена која повеќе ќе му одговара, или никогаш не сака да се ожени.

„Не можам сега да раскинам со неа“

Ве сака и сака да биде со вас бидејќи неговата сопруга или девојка не го разбираат, но не секогаш наоѓа причина зошто не може да ја прекине врската. Ќе измислува лаги за да ужива во сексот со вас сè додека конечно не ви признае дека нема храброст да ја остави партнерката.

„Нема да го покажам видеото на никој, не се грижи“

Ова е најнечесната работа што може да ја направи некој маж. Секако дека нема да го покаже видеото каде водите љубов на сите, но ќе го покаже на неговите најдобри пријатели за да се пофали. Затоа, не дозволувајте некој да ве снима доколку немате целосна доверба во него.

Не сум со тебе само за секс е најчестата лага. Првата помисла на мажите кога ќе запознаат жена којашто им се допаѓа е како водат љубов со неа - без разлика дали тоа ќе се случи во блиска иднина или во наредните 5 минути, секогаш мислат на секс.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Љубов и секс

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Секогаш расположени за авантура: Промискуитетни хороскопски знаци

Read more

Магазин

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Читај повеќе

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Читај повеќе
  • play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Читај повеќе

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Читај повеќе

Калинка - суперовошје кое го успорува стареењето на кожата

Читај повеќе
  • play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Читај повеќе
  • play_arrow

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Читај повеќе
  • filter

Фејл компилација: Нарачуваш едно, добиваш друго

Читај повеќе

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Читај повеќе