За што лажат жените кога станува збор за сексот?

„Не, со тебе никогаш не глумам оргазам“, е една од најголемите женски лаги. Истражувањата покажуваат дека 80 проценти од жените барем еднаш во животот изглумиле оргазам.

Ова се најчестите женски лаги.

Никогаш не гледам порно

И жените гледаат порно. Истражувањето покажува дека 55 отсто од жените барем еднаш месечно гледаат порно или читаат за секс.

Не користам вибратор

Истражувањата покажуваат дека 52 проценти од жените во Велика Британија редовно користат вибратор.

Не е важна големината, туку техниката

Не можеме да генерализираме, на многу жени големината не им е важна, но постојат и жени на кои големината на пенисот им е многу важна за да уживаат во сексот и да доживеат оргазам. „Не е важна големината, туку техниката“ е изрека на мажи кои имаат проблеми со егото.

Не сакам секс без љубов

Поради некоја причина, жените сметаат дека не е во ред да покажат дека немаат емоции додека имаат секс, туку само го задоволуваат сексуалниот нагон. Обидете се ја поставите реални очекувања од односот и да уживате. Врската е осудена на пропаст доколку сексот не е добар.

Со тебе никогаш не глумам

Ова е најголемата  женска лага. Доколку жената не ужива во сексот или не знаете како да ја задоволите, ќе изглуми дека има оргазам за да не ги повреди вашите чувства. Истражувањата покажуваат дека дури 60% од жените постојано глумат оргазам.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Љубов и секс

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Секогаш расположени за авантура: Промискуитетни хороскопски знаци

Read more

Магазин

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Читај повеќе

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Читај повеќе
  • play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Читај повеќе

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Читај повеќе

Калинка - суперовошје кое го успорува стареењето на кожата

Читај повеќе
  • play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Читај повеќе
  • play_arrow

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Читај повеќе
  • filter

Фејл компилација: Нарачуваш едно, добиваш друго

Читај повеќе

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Читај повеќе