Заблуди за сексот кои постојат во порно филмовите

Сексот во порно филмовите воопшто не е прикажан реално, изобилува со нереални сцени кои сексот не го прикажуваат во вистинското светло. Поточно, преполни се со фантазии кои не важат во реалниот свет.

Претставуваме некои од најчестите лаги во порно филмовите:

1. Секоја жена доживува оргазам кога има секс

Нормално е да не доживеете оргазам во текот на секој сексуален однос. На крајот на краиштата, поентата на сексот не е само во оргазмот. Сексуалниот однос исто така е средство на зближување со партнерот во емотивна смисла, а не само во физичка.

2. Сексот мора да трае најмалку половина час

И сексот на брзина може да биде супер. Кога сте одморни и имате време сексот може да биде повеќечасовно уживање, но времетраењето не е важно додека и двајцата сте задоволни.

3. Жената секој пат пред сексот е совршено депилирана

Не дозволувајте ваквите ситници да бидат препрека за секс во реалниот живот бидејќи повеќето жени не се беспрекорно депилирани во секој момент. Често мислиме дека ќе бидеме помалку привлечни на партнерот, но всушност мажите не ги забележуваат тие работи.

4. Добриот секс е гласен

Премногу гласното викање не е знак за добар секс. Најчесто се работи за добра глума. Кога уживате во сексот тоа ќе му го покажете на партнерот, но немојте да мислите дека мора да бидете гласни и да го охрабрувате со стенкање секоја секунда. Правете го тоа природно, тогаш кога ќе осетите потреба за тоа.

5. Секој маж со кој ќе спиете ќе биде надарен

Кога би ја споредиле величината на пенисот на основа на порно филмовите, ќе испадне дека повеќето мажи се натпросечно надарени. Се разбира ова е само мит, исто како и претпоставката дека големината на пенисот е пресудна за добар секс. Жените добро знаат дека техниката е она по што се распознаваат добрите и лошите љубовници, а експертите тврдат дека поврзаноста со партнерот е поважен фактор од големината на пенисот.

6. И двајцата се постојано расположени за секс

Има многу причини поради кои понекогаш едноставно не ви е дојдено до секс и тоа е нормално и природно. Затоа, не се грижите ако еден од вас или двајцата не сте спремни за секс во секое време од денот.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Љубов и секс

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Секс совети: Како полесно да постигнете оргазам?

Read more

Астро симпатии: Бикот привлекува Јарци, Рибите се магнети за Лавови

Read more

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе

Светските лидери и нивните бизарни идеи за заштита од коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Читај повеќе
  • play_arrow

Маче за првпат го гледа својот одраз во огледало - реакцијата е урнебесна

Читај повеќе
  • play_arrow

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе