Заедно позгодни: Вежбајте во пар

А.С.
/ 25.01.2022 / 20:41

Фитнес инструкторката Ејми Кисер Шемпер ќе ве води низ ова 30-минутно видео со инструкции за целосен тренинг за затегнување на мускулите, без потреба од тегови или опрема за вежбање.

Намената на видеото е да се мотивираат двојките да вежбаат заедно, особено ако се подготвуваат за свадба наскоро. Вежбите може да се применуваат и индивидуално, во домашни услови, на отворено или во фитнес сала.

реклама

Фит

Како правилно да трчате во лето?

Read more

Зошто јајцата се одлична храна за слабеење?

Read more

Шест навики што ви прават саботажа на тренингот

Read more

Како пиењето вода помага во намалувањето килограми?

Read more

Нови видеа

play_arrow
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Read more
play_arrow

Силва му го предаде ФИФА пехарот на Пендаровски

Read more
play_arrow
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more
play_arrow

Што се случува во телото ако останеме будни 11 дена?

Read more
play_arrow

10 најдобри вежби за поттикнување раст на мускулите

Read more
play_arrow

Совршени вежби за истегнување инспирирани од јога

Read more
play_arrow

Природни феномени што ги виделе само 1% од луѓето

Read more
play_arrow

7 брзи јадења што се прават во микробранова печка

Read more
play_arrow

Љубовта боли, смешна фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 рецепти кои се полесни отколку што изгледаат

Read more
play_arrow

3 начини на кои НАСА заостанува зад Индија

Read more
play_arrow

Домашен тренинг за целото тело: 40 минути пилатес

Read more