Закани по живот поради одложувањето на Cyberpunk 2077

Премиерата на видеоиграта Cyberpunk 2077 е одложена, а реакциите на фановите, очекувано, беа негативни. Но, некои фанови претераа во изразувањето на нивното незадоволство.

Анджеј Завацки, главниот дизајнер од студиото Projekt Red, испрати порака до своите следбеници на Twitter, во која ги замоли сите што се разочарани да ги „смират страстите“, бидејќи некои однесувања, како што се закани по живот, ја преминуваат границата на пристојна комуникација.

„Разбирам дека сте лути, разочарани и сакате да го искажете своето мислење. Сепак, смртните закани кон програмерите се апсолутно неприфатливи. Ние сме човечки суштества, исто како вас“, напиша Завацки.

URL

Фановите се лути затоа што неколку пати добија уверување од студиото дека нема да има одложувања и дека на сè е сведено при крај. Да потсетиме, премиерата на долгоочекуваната видео игра Cyberpunk 2077 е одложена за 21 ден, па новиот датум е 10 декември.

URL
Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Гејминг

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Read more

Бесплатно преземете ја Star Citizen и истражете го универзумот

Read more

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Read more

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Read more

Гик

Распишан тендер за научна студија за влијанието на 4G и 5G мрежите врз здравјето и околината

Читај повеќе
  • play_arrow

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Читај повеќе
  • play_arrow

Универзумот наместо да се лади, се загрева: Дали ќе има „Големо спалување“?

Читај повеќе
  • filter

Poco го претстави новиот смартфон M3 со одлична батерија

Читај повеќе

Можат ли кучињата да намирисаат COVID-19?

Читај повеќе
  • play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Читај повеќе

Војници на иднината: САД работат на систем за читање мисли

Читај повеќе

Феномен што не познава граници: Популарната серија ги „запали“ апликациите за шах

Читај повеќе
  • play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Читај повеќе