Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Фудбалерот Кристијано Роналдо важи за еден од најпопуларните спортисти во светот, луѓето го препознаваат каде и да се појави и токму затоа му е потребно врвно обезбедување.

На чело на обезбедувањето е искусниот телохранител Гонсало Салгадо кој со години се грижи за безбедноста на Роналдо. Тој внимава на него, ги организира патеките на движење, а исто така се грижи и за безбедноста на Хеорхина.

Португалецот Салгадо е поранешен ММА борач кој има над 140 кг. На Instagram постојано објавува видеа и фотографии во кои вежба, со цел да биде физички подготвен во секој момент.

Салгадо се грижи за безбедноста на Роналдо пред и по фудбалските натпревари, а особено е неопходен на јавни настани на кои фудбалерот мора да присуствува или евентуално кога оди на шопинг.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Живот

Интересни факти за луѓето родени во март

Read more

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Зошто треба да ја наведнете главата напред кога ви тече крв од носот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајмлапс видео од сеизмичките активности на Нов Зеланд

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во март

Читај повеќе

Германските корона-скептици маскирани на протест

Читај повеќе

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете брза храна?

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе