Запознајте го Нејтан, градежниот работник кој е „плукнат“ Бред Пит

Поради неверојатната сличност со Бред Пит, овој Британец секојдневно е во центарот на вниманието, но животот не му е воопшто лесен.

Нејтан Мидс има 35 години и е самохран татко на две девојчиња. Иако неодоливо наликува на холивудска ѕвезда, покрај огромната популарност, тоа му носи и секојдневни неволји.

Како што истакнува, најмногу му страда љубовниот живот. Нејтан ги бришел профилите на апликациите за запознавање бидејќи девојките не верувале дека е вистински. Во пораки редовно му пишуваат дека е „лажен профил“, а често му го пријавуваат профилот, па мора да прави нови.

Некои од девојките го прогонувале, додека оние со кои излегувал биле „љубоморни на неговите ќерки“.

„На почетокот не им пречеше да поминувам викенди со нив, а потоа полудеа. Викендите се единственото време кога можам да бидам со моите девојќиња, а можам да одам на состаноци во текот на неделата“, рече тој, додавајќи дека го привлекува еден тип на жена.

„Карактерот е клучна работа, и да е семеен тип на девојка“, објасни тој.

На Нејтан отсекогаш му кажувале дека личи на познатиот актер, на што тој само одмавнувал.

„Некои дури велат дека мајка ми имала афера со него и дека Бред ми е татко“, признава тој.

Тој исто така тврди дека луѓето на улица често се враќаат кога ќе поминат покрај него, за да му земат автограм или да се фотографираат со него.

Пред три години Нејтан решил да ја испрати својата фотографија во агенција за дублери и на тој начин почнал да заработува солидна сума на пари. Со него контактирала и Дориен Роуз, која важи за двојничка на Анџелина Џоли.

„Заработката по настам е меѓу 200 и 500 фунти“, вели тој и додава дека тоа е многу повеќе од неговата плата како градежен работник.

реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more

Чек дис аут

Што се случувало во првите минути од ударот на астероидот што ги збриша диносаурусите?

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

15 –те најстрашни места на планетата Земја

Read more

Трамп се огради од Вест: Тој е сериозно нарушен човек кој по игра на случајот е црнец

Read more
 

Магазин

Кое е најдоброто време за вежбање, ако сакате да слабеете?

Читај повеќе

Четири опасни датуми на кои треба да бидете внимателни во декември

Читај повеќе

Совети за жените кои планираат да забременат

Читај повеќе

Предлог за десерт: Баклава со бадеми и со суво грозје

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случувало во првите минути од ударот на астероидот што ги збриша диносаурусите?

Читај повеќе

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Читај повеќе

Пет митови за ракот на белите дробови во кои не треба да веруваме

Читај повеќе
  • play_arrow

15 –те најстрашни места на планетата Земја

Читај повеќе

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Читај повеќе