Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Ова преслатко кученце е посебно поради многу работи. Се вика Чиф, но го викаат и Орео Клауд.

Има Instagram профил на кој го следат повеќе од 76.000 луѓе. Орео е куче кое помага на болни деца, а сè за неговата мисија може да погледнете на неговиот профил на Instagram кој го имаат отворено неговите сопственици.

Чиф е најдобриот пријател на 8-годишната Аурора која боледува од рак, а се дружат преку Zoom.

 

За да може да им помага на децата, Орео започнал да тренира уште додека бил мал. Тој се однесува заштитнички и кон неговите сопственици и секоја ноќ спие пред влезната врата за да го чува домот.

 

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Чек дис аут

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more

Она кога некој ќе ги спои талибанците со најавната шпица на Friends

Read more

За влез во оваа земја не е потребен PCR тест, туку еколошка заклетва

Read more

Телохранителите на Роналдо се атракција во Манчестер

Read more
 

Магазин

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Читај повеќе

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Читај повеќе
  • filter

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Читај повеќе

Трикови за чистење со домашни намирници

Читај повеќе

Дали постои љубов на прв поглед?

Читај повеќе

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Читај повеќе

Шефе, како се вика петок на англиски?

Читај повеќе

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе