Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

На Флорида е снимен застрашувачки момент кога ајкула одеднаш ќе тргна во правецот на пливач.

Нејасно е дали пливачот на почетокот бил свесен за ајкулата, но факт е дека ја забележа кога со голема брзина тргна кон него.

Од снимката се гледа дека пливачот стои мирно додека ајкулата не си замина. Се слушаат и гласови кои предупредуваат дека ајкулата се приближува.

Видеото на TikTok го објави Кејти Ван Богарт, а набргу се најде и на другите социјални мрежи.

реклама

Чек дис аут

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more

Она кога некој ќе ги спои талибанците со најавната шпица на Friends

Read more

За влез во оваа земја не е потребен PCR тест, туку еколошка заклетва

Read more

Телохранителите на Роналдо се атракција во Манчестер

Read more

Нови видеа

play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Read more