Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Обожавате пилешки прсти, но не ви се допаѓа фактот дека доаѓаат во пакет со плус калории? Има и здрава варијанта на ова брзо и вкусно јадење – подгответе ги во рерна.

Истиот сочен вкус, без многу маснотии и многу полесно за готвење!

Зачинете по вкус и уживајте во овие пилешки прсти што имаат само 350 калории по порција.

реклама

Рецепти

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more

Рецепт на денот: Лазањи со спанаќ

Read more

Домашен сладолед на четири начини

Read more

Брзо и вкусно: Медитеранска салата со пилешко

Read more

Нови видеа

play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more
play_arrow

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more
play_arrow

Аргентинците измислија бесконтактен фудбал

Read more
play_arrow

Италија: Нуркачи спасија кит заплеткан во рибарска мрежа

Read more
play_arrow

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Read more