Зголемен број пријави за семејно насилство во Тетово

Зголемен број на пријави за семејно насилство бележи тетовската полиција оваа недела.  Карактеристично е дека сите пријави се однесуваат за настани случени во градот Тетово.

-Вчера во 21 часот и 10 минути во СВР Тетово се пријавил 43-годишниот тетовец Г.Ѓ., откако претходно неговата 63-годишна мајка пријавила дека физички ја нападнал и оштетил дел од покуќнината.Исто така вчера околу 15 часот и 15 минути, на улица „115“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 48-годишниот тетовец Ќ.Ф., кој пред тоа бил пријавен дека физички ја нападнал неговата 46-годишната сопруга, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Во вторникот 28 јуни околу 2 часот и 45 минути, полициски службеници на СВР Тетово, на улица „107“ во Тетово,  го лишиле од слобода 36-годишниот тетовец М.М., кој претходно бил пријавен од неговата 33-годишна сопруга дека физички ја нападнал, а се обидел да го нападне и нивното малолетно дете.

реклама

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што значи сиромаштија во богатата Германија?

Read more

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Read more

Кои луѓе никогаш не треба да пијат кафе?

Read more

Хроника

Почина жена од Неготино претепана од партнерот, тој ќе биде гонет за потешко кривично дело

Read more

Осуденик избоден со остар предмет во Затворот Идризово

Read more

Осомничен за фемицид во Грција најден и уапсен во Северна Македонија

Read more

Кривична за полициски службеник од Скопје за примање поткуп

Read more
 

Вести

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Читај повеќе

21 година од загинувањето на армиските припадници кај Карпалак

Читај повеќе

На „Табановце“ се чека околу еден час, на „Богородица“ од 30 минути до еден час

Читај повеќе

Сончево и многу топло, од среда пад на температурите

Читај повеќе

Граѓаните на земјите од Отворен Балкан ќе може да работат без визи и работни дозволи

Читај повеќе

Почина жена од Неготино претепана од партнерот, тој ќе биде гонет за потешко кривично дело

Читај повеќе

Европа се соочува со недостиг од вода за пиење поради екстремно високите температури

Читај повеќе

На „Табановце“ за влез и излез се чека околу еден час, на „Богородица“ за излез до 30 минути

Читај повеќе

Најмалку шест високи руски команданти се разрешени од почетокот на војната во Украина

Читај повеќе