Жените родени во овие три знаци се најголеми заводнички

Ако некогаш сте запрашале зошто некои жени им се повеќе привлечни на мажите, одговорот на тоа прашање го дава астрологијата.

Постојат хороскопски знаци кои зрачат со сексапил и привлечност, а токму во нив се раѓаат жените кои најлесно ги освојуваат машките срца. Станува збор за жените родени во знакот на Лав, Скорпија и Стрелец.

1. Лав

Лавиците зрачат со самодоверба, а тоа им се допаѓа на повеќето мажи. Тие никогаш не се повлечени ниту срамежливи, поради што секогаш се во центарот на вниманието.

Склони се на флертување и неверство, тоа им е една од мааните кога се во прашање машко-женските односи.

2. Скорпија

Жените родени во овој знак се познати по тоа што ги привлекуваат мажите со сексуалната енергија со која зрачат. Обично знаат што сакаат и кого сакаат, па ако им се допадне некој маж брзо и лесно ќе го освојат и никој нема да ги запре во намерата.

3. Стрелец

Жените Стрелци имаат одлична смисла за хумор со која лесно ги шармираат мажите. Многу лесно склопуваат пријателства со мажи, а обично тие меѓусебни чувства брзо прераснуваат во нешто друго.

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Љубов и секс

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Read more

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Читај повеќе

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Читај повеќе