Зидан е незадоволен од судењето на мечот со Севилја

Реал синоќа одигра нерешено 2:2 со Севичја, а тренерот на мадридскиот тим, Зинедин Зидан не беше задоволен од судењето на овој меч.

– Не разбирам ништо. Ако Милитао имаше игра со рака, тогаш имаше таков момент и во нивниот шеснаесетник. Ние не добивме пенал, тие да. Не бев убеден во објаснувањето од судијата. Никогаш не зборувам за судење, но денес сум лут. Како и да е, не можеме да промениме ништо. Задоволни сме од нашата игра, но заслужуваме повеќе затоа што одигравме добро во второто полувреме, изјави Зидан.

Французинот најави борба за трофејот до самиот финиш.

– Ќе се бориме до крај. Треба да размислите за трите преостанати натпревари, потенцира Зидан.

Реал Мадрид по 35 кола е втор во Ла Лига со 75 бода и заостанува два бода зад водечкиот Атлетико Мадрид. Севилја со 71 поен е на четвртата линија.

реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе