Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го напушти Мадрид, кршејќи ги правилата за самоизолација.

Според Sport.es, 47-годишниот француски стручњак бил забележан во предградието на градот.

Зидан дошол во куќата што ја купил пред една година. Во Мадрид е во сила забрана за патување надвор од градот. Тренерот може да бидат казнет со парична казна.

Претходно беше изјавено дека шпанското првенство ќе продолжи во јуни. Реал Мадрид започна со тимски тренинзи. 

реклама

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Read more

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Фудбал

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Read more

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Read more

Обамејанг: Имав понуда од Барса, но сакав да останам во Арсенал

Read more

Спорт

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Еванс по поразот на Ролан Гарос: Дури ни на куче не би му дал вакви топчиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Обамејанг: Имав понуда од Барса, но сакав да останам во Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами избори финале во НБА лигата

Читај повеќе

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Читај повеќе