ЛА ЛИГА 2019/20

Зидан: Заслужена победа на тешко гостување

Реал Мадрид синоќа оствари многу значајна победа на тешкото гостување во Сан Себастијан со што се израмни со Барселона на врвот.

Стратегот на клупата на „Кралевите“, Зинедин Зидан, очекувано е задоволен што неговите избраници дојдоа до трите бода на ова тешко гостување против Реал Сосиедад.

„Многу сум задоволен. Игравме на место каде што е тешко да се игра, против цврст противник кој многу ни ги отежна работите. Натпреварот не беше лесен, но од почеток се држевме и мислам дека ја заслуживме победата“, рече тој по натпреварот.

По точно 30 одиграни натпревари тимот на Зизу е израмнет на врвот со Барса со по 65 бодови, но поради подобар меѓусебен скор мадриѓаните се лидери.

„Знаеме дека разврската во Ла Лига ќе се направи на самиот крај и поради тоа мора да продолжиме онака како што правиме и сега, сконцентрирани и со огромна желба“.

Наредниот предизвик за Реал е веќе в среда кога ја пречекува екипата на Мајорка. Барса ден порано, утре, игра исто така дома, но против Атлетик.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Фудбал

Депај нема да го нашушти Лион

Read more

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Read more

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Read more

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Read more

Спорт

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Читај повеќе

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Читај повеќе

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Читај повеќе

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Читај повеќе
  • play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе