Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

На Светското првенство во Русија 2018, Англија беше единствената репрезентација во која ниту еден од фудбалерите не беа играчи на странски клуб.

Ситуацијата малку се има сменето оттогаш, но останува реалноста дека англиските фудбалери речиси и да не сакаат трансфери далеку од дома и многу ретко одат во странски клубови.

HITC Sevens направи анализа на причините за ваквата состојба и дали нешто ќе се смени во догледно време по ова прашање.

реклама

Фудбал

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Read more

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Read more

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Read more

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Read more

Нови видеа

play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more