Зошто авионите не слетуваат на трева?

Има толку многу „ЗОШТО?“ кои се појавуваат во нашите глави секој ден и одлично е да добиваме одговори на нив! Дали некогаш сте се запрашале зошто пилотите не се обидуваат да ги слетаат авионите на трева кога опремата за слетување не се активира? Слетувањето на трева изгледа како одлично решение, но има еден проблем во врска со тоа... Во ова видео BrightSide ќе ви одговорат на ова прашање и ќе ви откријат уште 9 интересни факти.

реклама

Чек дис аут

Најсмешниот виц во светот, научно докажано

Read more

Најчудните моменти снимени со камера, фејл компилација

Read more

Оригиналниот воз Ориент Експрес наскоро ќе се врати во Европа

Read more

15 најголеми тунели низ човечката историја

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите вежби за зацврстување на задникот

Read more
play_arrow

Најчудните моменти снимени со камера, фејл компилација

Read more
play_arrow

Неколку рецепти за летни салати што заситуваат

Read more
play_arrow

15 најголеми тунели низ човечката историја

Read more
play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Read more
play_arrow

15 најнеобични воени оружја

Read more
play_arrow

Кои се седумте најскапи фудбалски менаџери на сите времиња?

Read more
play_arrow

Новата Star Wars серија Obi-Wan Kenobi доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more