Зошто авионите не слетуваат на трева?

Има толку многу „ЗОШТО?“ кои се појавуваат во нашите глави секој ден и одлично е да добиваме одговори на нив! Дали некогаш сте се запрашале зошто пилотите не се обидуваат да ги слетаат авионите на трева кога опремата за слетување не се активира? Слетувањето на трева изгледа како одлично решение, но има еден проблем во врска со тоа... Во ова видео BrightSide ќе ви одговорат на ова прашање и ќе ви откријат уште 9 интересни факти.

реклама

Чек дис аут

Со формула по чешки автопат се тркал до Германија

Read more

Моментот кога канадски политичар проголта пчела во текот на говор

Read more

Најскапата пица во светот чини над 8 илјади евра и се прави во Салерно

Read more

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најголеми древни битки во историјата

Read more
play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Read more
play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Read more
play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Read more
play_arrow

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more
play_arrow

Рецепти за вегански десерти што не се печат

Read more
play_arrow

15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои се GOAT за два клуба

Read more
play_arrow

Топ 15 најчудни метеоролошки феномени

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Глупост пуштена на најјако

Read more
play_arrow

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more