Зошто беше откажана борбата меѓу „најстрашниот“ човек на светот и иранскиот Хулк?

Британскиот бодибилдер Мартин Форд конечно ја објасни причината за откажувањето на неговата долгонајавувана борба против иранскиот кревач на тегови Сајад Гариби, која требаше да се одржи на 30 април во лондонската О2 Арена.

Таканаречениот „најстрашен“ човек на светот изјави дека боксерскиот меч во Лондон не се одржал бидејќи се плашел дека иранскиот Хулк може да се самоубие и дека лично ја откажал борбата поради тоа.

„Откако имавме соочување во Дубаи, јас бев искрено загрижен за неговото ментално здравје и за тоа како се чувствува. Таков сум. Не можам да се борам со некој за кој искрено верувам дека може да си го одземе животот по борбата“, изјави Форд за Mirror.

Да потсетиме, иранскиот Хулк откри дека неговите родители се откажале од него откако тој заврши на подот во соочувањето со Форд. Британецот тогаш силно го удри во градите и тој заврши на подот, а во телевизиско интервју во живо, 30-годишниот ирански бодибилдер рече дека неговите родители одбиваат да разговараат со него откако тој ги „засрамил“.

Гариби признал и дека поради стрес почнал да пие апчиња за спиење, а потоа на Instagram рече дека ги мрази Иранците и сака да стави крај на својот живот.

Висок два метри и тежок 150 килограми, Форд е популарен британски актер, бодибилдер и личен тренер кој има повеќе од три милиони следбеници на Instagram, а го носи прекарот „најстрашниот човек на светот“.

Гариби, пак, е кревач на тегови од 180 килограми, а исто како и Форд, има армија обожаватели на социјалните мрежи и го носи прекарот Иранскиот Хулк.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Останати спортови

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Read more

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Read more

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Read more

Развиорено македонското знаме на Медитеранските игри во Алжир

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Читај повеќе