Зошто комплиментот секси има скриено значење?

Некои жени веднаш се чувствуваат подобро кога машко ќе им каже дека се слатки, особено кога се тажни или не се чувствуваат одлично поради нешто.

Кога жената е толку среќна што повеќе би сакала да танцува цел ден, сака машките да ја опишуваат како секси, а кога е опкружена со многу згодни, добро облечени жени, сака да слушне дека е убава.

И мажите се исто толку непостојани и променливи во расположението како и жените. Не ги преценувајте. Дополнително, како ќе им даваат комплименти на жените - се менува со годините. Но, повеќето не го мислат точно она што го велат и не се сите мажи исти.

1. Слатка често значи обична, можеби неинтересна. Или?

Што би помислиле доколку непознат маж ви пријде во бар и веднаш ви каже дека сте секси? Без краток разговор претходно, без вашата насмевка, само со малку морничава насмевка? Постојат две најчести реакции на таков комплимент.

* Каков одвратен тип! Не сме се ни запознале и веќе ме соблекува! Можеби е добра идеја да се оддалечите или да проверите дали има полициско досие…

* Овој тип навистина нема почит кон жените! Како се осмелува да пристапи така. Морам да се ослободам од него!

Мажот понекогаш ќе ве нарече слатка бидејќи не сака да ве преплаши. А тоа значи дека е баш убаво што ве нарекол слатка. Да се ​​биде слатка е одлична работа за секоја жена. Веројатно е само вовед, секоја паметна девојка ќе помисли кога ќе го слушне тоа.

2. Мора да го разберете скриеното значење на комплиментот „секси“

Некои жени ќе помислат дека тој всушност сакал да каже дека провокативно сте облечено затоа што рекол дека сте секси (откако ве запознал, а не како средба во бар).

Друга ќе помисли дека зборува само за нејзиното тело и дека останатото не го интересира. Треба да го преиспитате вашето знаење за мажите и нивните умови. Секси, за еден маж може да значи многу повеќе отколку облини, тело и деколте или мини здолниште. Многу мажи мислат дека жената која ги гледа право во очи, која е провокативна, но знае дека ќе се извлече со тоа, може накратко да се опише како секси. За нив тоа е начинот на кој жената седи, зборува и се претставува пред светот.

Секси е повеќе од она што жените обично го слушаат. Сексипилноста не е само физичка особина, таа е и внатрешна структура. Секси е жена која поседува внатрешна сила, која истовремено може да одгледува деца, да работи и да го заведува својот партнер.

Таа ги почитува сите околу неа затоа што е над потребата некого да понижува само за да се чувствува подобра или поуспешна. Секси жена ќе го здроби секој маж, но нема да го убие!

3. Убавината не е само површна, таа има и длабочина

Има мажи кои велат дека жената е убава само ако сакаат да го поминат остатокот од животот со неа. За нив убавината е идеална комбинација на слатко и секси!

Многу вистински мажи го разбираат тоа. Мажите кои веруваат во идеали и можност за хармоничен однос со жена, убавината ја нарекуваат внатрешна особина за која се подготвени да одат до крајот на светот...

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Љубов и секс

Колку сантиметри си додаваат мажите кога лажат за должината на пенисот?

Read more
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Read more

Прашања што ќе ви покажат дали сте со вистинскиот партнер

Read more

Пет машки тајни за сексот кои секоја жена мора да ги знае

Read more
 

Магазин

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Читај повеќе
  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе