Зошто треба да јадете намирници богати со цинк?

Цинкот е неопходен за работа на повеќе од триста ензими потребни за здраво варење, нервен систем и метаболизам. 

Овој вреден минерал, исто така, го одржува мозокот здрав. Недостатокот на цинк може да се забележи преку ослабеното чувство за вкус и мирис, заедно со ослабениот апетит.

Во новото видео на Body Hub откријте зошто треба да јадете храна богата со цинк и за што сè му е потребен цинкот на нашиот организам.

реклама

Здравје

Топло или ладно кафе – кое е поздраво?

Read more

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Осум видови храна што ќе го заштитат здравјето на очите

Read more

Нови видеа

play_arrow
Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Read more
play_arrow

Фокусирајте се на нозете: 12 минути ефикасни вежби за слабеење

Read more
play_arrow

Пази да не паднеш додека работиш, фејл компилација

Read more
play_arrow

23 минути зимска јога за опуштање и слабеење

Read more
play_arrow

Заедно позгодни: Вежбајте во пар

Read more
play_arrow

Тест за издржливост: Осум минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Read more
play_arrow

10 минути вежби за поцврсти грбни и вратни мускули

Read more
play_arrow

Има едно место на Земјата каде не може да се формираат урагани

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да го скратите времето за чистење?

Read more
play_arrow

Зошто сонуваме?

Read more