Зошто треба да одвоите 10 минути за јога на работното место?

А.С.
/ 25.06.2024 / 12:12

Земете пауза и направете брза 10-минутна јога сесија за да ја намалите напнатоста во вратот и рамената и да ја зголемите продуктивноста во текот на вашите работни денови.

Оваа брза и лесна канцелариска јога за почетници вклучува разновидни јога пози за ослободување од стрес што може да се направат веднаш од вашето биро за време на паузата за ручек, помеѓу состаноци или после работа во канцеларија.

Без разлика дали станува збор за освежување по пад на концентрација наутро, релаксација за време на ручекот или непосредно пред последното „ура!“ во попладневните часови, овој 10-минутен час по канцелариска јога за ослободување од напнатоста ќе направи чуда за вашето тело и ум.

Дури и неколку минути од овие канцелариски јога вежби можат да направат разлика во вашето држење, нивотоа на енергија и целокупната благосостојба.

Придобивките од канцелариската јога вклучуваат:

  • Подобрување на циркулацијата
  • Намалување на стресот и анксиозноста
  • Подобрување на фокусот и креативноста
  • И што е најважно, нема повеќе болки во вратот, рамото или грбот!
Remote video URL
Тагови
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Фит

Вежба со која ќе топите масти и кога спиете

Read more

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Read more

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Истражување покажа колку време е потребно за да се забележат резултати од вежбањето

Read more
 

Магазин

  • play_arrow
  • filter

Кејт Мидлтон се појави на Вимблдон и ја одушеви публиката

Читај повеќе

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Читај повеќе

Каде во светот жените имаат најбујни гради?

Читај повеќе

Три најдобри протеини за здравo срце

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежба со која ќе топите масти и кога спиете

Читај повеќе

Што ни се случува во телото ако цел ден сме под клима?

Читај повеќе
  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе