Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Б.С.Б.
/ 14.07.2020 / 15:30

Италијанскиот актер Микеле Мороне, ѕвездата на полскиот еротски филм „365 Days“, најгледаниот филм на Netflix во текот на минатиот месец, потпиша договор со модниот бренд Guess и креаторот Пол Марчијано.

Според договорот, Мороне ќе ја рекламира новата колекција на празнични машки костуми.

29-годишниот актер, според пишувањето на TMZ, потпишал шестоцифрен договор благодарение на огромната популарност со која се стекна во улогата на мафијаш од Сицилија во еротската крими-драма „365 Days“.

URL
View this post on Instagram

@dolcegabbana_man

A post shared by Michele Morrone (@iammichelemorroneofficial) on

Актерот ќе снима фотографии за новата колекција, ќе има јавни настапи и ќе промовира машки костуми на социјалните мрежи. Според пишувањето на медиумите, сопругата на Марчијано е обожавателка на сексапилниот актер па токму таа предложила тој да биде заштитно лице на брендот.

Животот на Микеле Мороне пред снимањето на филмот бил сосема поинаков, тој заработувал 600 долари месечно како градинар по разводот со сопругата. Иако има студирано глума и работел во театар, по разводот страдал од депресија и решил повеќе да не глуми. Но, животот целосно му се променил по улогата на Масимо во „356 Days“.

URL
View this post on Instagram

🎬 @raffaelecerracchio

A post shared by Michele Morrone (@iammichelemorroneofficial) on

реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Стил

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Read more

Модерните пензионери од Тајван кои го освоија Instagram

Read more

Направете сами - природна маска за кожа

Read more

15 брзи фризури за мали девојчиња со долга коса

Read more

Магазин

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе

На денешен ден, пред 75 години, жените во Југославија се стекнаа со право на глас

Читај повеќе

Роботи помагаат во изградба на брана во Јапонија

Читај повеќе
  • filter

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Читај повеќе

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Читај повеќе

Руската вакцина против коронавирусот ќе штити до две години

Читај повеќе

Микробиолог: Вирусот подолго се задржува на ракавиците отколку на кожата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Читај повеќе