Г7 подготвува мерки против Иран

МАКФАКС
/ 15.04.2024 / 20:29

Групата Г7 работи на пакет координирани мерки против Иран, изјави британскиот премиер Риши Сунак.

„Итно работиме со нашите сојузници за да видиме какви чекори можеме да преземеме заедно за да го одвратиме и осудиме она што го прави Иран“, рече Сунак во парламентот.

„Разговарав со колегите лидери на Г7, обединети сме во осудувањето на овој напад“, додаде тој.

реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Што се случува со вашето тело ако изедете повеќе од 20 цреши дневно?

Read more

Свет

Чад и пламен од моторот на авионот: Навреме откажан летот Чикаго-Сиетл

Read more

Премиерката на Италија дочека да се реваншира: Јас сум кучката Мелони, вие како сте?

Read more

Британците ја тестираа најопасната подморница во светот

Read more

Русите направија фабрика за дронови што може да ја реши војната

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Чад и пламен од моторот на авионот: Навреме откажан летот Чикаго-Сиетл

Читај повеќе
  • play_arrow

Џафери останува да ја извршува премиерската функција до изборот на новата Влада: Нема да учествувам во работата на Собранието

Читај повеќе
  • play_arrow

Собранието го доби новиот спикер: Африм Гаши избран за претседател

Читај повеќе
  • play_arrow

Премиерката на Италија дочека да се реваншира: Јас сум кучката Мелони, вие како сте?

Читај повеќе

Доставувач нападнат со нож во скопски Аеродром: Му украле чанта со пари додека доставувал стока

Читај повеќе

Собранието ги верификуваше мандатите на пратениците

Читај повеќе

Силјановска: Лентите не се многу големи, сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Читај повеќе

Алтернатива: Многу бргу ќе добиеме европски ориентирана влада

Читај повеќе

Возач со автомобил удрил велосипедист и му нанел тешки повреди

Читај повеќе