Авто новости

Што треба да знаете пред да купите нови зимски гуми?

Во пресрет на сезоната кога задолжително треба да носите зимска опрема, многу е важно да бидете добро информирани пред да направите избор на зимски гуми.
Read more
filter

Дали би го нарачале: Golf „двојка“ со мотор на Tesla

Перформансите на легендарниот Golf 2 GTI се подобрени, автомобилот е поеколошки, но модификацијата беше „изгор“.
Read more

Рачен или автоматски менувач: Каков бираат мажите, а каков жените возачи?

Најновата анкета покажува дека 40 отсто од возачите и понатаму претпочитаат автомобили со рачен менувач, додека 46 отсто од нив се повеќе за автоматски.
Read more
filter

Кои се финалистите во изборот за Best Buy автомобил на годината?

Шест модели влегоа во потесен избор за наградата Autobest 2022, а повеќето од кандидатите се теренци/кросовери.
Read more
filter

Рекордна продажба на Toyota во Европа

Хибридите и електричните модели ce 59 отсто од вкупната европска продажба.
Read more
play_arrow

Како ќе изгледа новиот Chevrolet Corvette Z06?

Пред светската премиера на Corvette Z06 од Chevrolet објавија краток исечок од документарецот кој го најавува продолжението на приказната за првата Corvette со централно сместен мотор.
Read more

Tesla постигна рекордна продажба

Производителот на електрични автомобили Tesla се справи со проблемите со синџирот на снабдување и глобалниот недостиг на чипови за да забележи рекордна квартална продажба и профит, објави BBC.
Read more
filter

Тјунираниот „ѕвер“ Mercedes-AMG GLC 63 S Coupé сега развива 707 КС

Познатата германска компанија за тјунирање го тјунираше Mercedes AMG GLC 63 S Coupé кој сега го движат 707 коњски сили и 905 Nm максимален вртежен момент.
Read more
filter

Познато кога ќе пристигне новиот Range Rover

Со две фотографии кои не откриваат многу, Land Rover ја најавува светската премиера на новата генерација на својот најголем и најлуксузен модел.
Read more

Maserati ја одложи премиерата на новиот кросовер - нема чипови

Претставувањето на моделот Grecale беше закажано за 16 ноември оваа година.
Read more
filter

Lexus го претстави уникатниот LC 500 Black Inspiration

На новото специјално издание на спортското купе на Lexus доминира црната боја која го прави да биде уште поопасен.
Read more
filter

Пристигна BMW M135i со механички подобрувања и нови бои

Volkswagen Golf R и Audi S3 се веќе на пазарот, Mercedes AMG го подготвува A35, a BMW им одговори со неколку промени на својот компактен и моќен хетчбек.
Read more
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more