Чек дис аут

play_arrow

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Канаѓанецот Мајк Џек го собори светскиот рекорд за јадење лути пиперчиња - изеде 50 пиперчиња од сортата Carolina Reaper за шест минути и 49,2 секунди.
Read more
play_arrow

Лука подучува: Што е прав пармезан и зошто да не користите било каков

Сѐ поголемиот наплив на неоригинален италијански пармезан не само што го уништува вкусот на јадењата, туку и економски го уништува пазарот на оригиналниот кашкавал.
Read more

Хороскопски знаци кои се склони кон теории на заговор

Во свет во кој информациите циркулираат побрзо од кога било досега, теориите на заговор станаа вообичаен дел од нашиот секојдневен живот.
Read more
play_arrow

Баба Елда да ве научи како правилно се отвора пакување шпагети

Ако со ножици ја сечете опаковката за да ги извадите шпагетите, оваа италијанска бабичка ќе ви демонстрира како правилно да ги отворите наредниот пат кога ќе подготвувате паста.
Read more
play_arrow

Градинарски трикови

Ако вашето хоби е грижа за растенијата во градината, во ова видео ќе најдете многу корисни совети. За сѐ има по нешто.
Read more
play_arrow

Лав нападна тренер за време на настап во Кина - публиката панично врескаше

Шокантното видео е снимено на северот на Кина, во градот Доннин, во моментот кога лав напаѓа тренер за време на настап.
Read more
play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Небото над градот Норман во американската сојузна држава Оклахома во неделата поради облаците донесени од силна бура изгледаше како да експлодирала нуклеарна бомба.
Read more

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Жена примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден, филмската приказна, како што пренесуваат медиумите во регионот, ќе заврши на суд.
Read more
play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Неверојатна снимка ни доаѓа од Обединетото Кралство.
Read more
play_arrow

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

А по неколку недели, дома:
Read more
play_arrow

Снимка од минување граница од 1984 година предизвика дебата: Дали претходно било подобро или полошо?

HRT сподели снимка на која се гледа како се минувало граница во 1984 година, што потоа поттикна дискусии за тоа дали гужвите и чекањата во минатото биле полоши во споредба со тие денес.
Read more
play_arrow

Што би се случило ако обична игла удри во Земјата со брзина на светлината?

Апокалиптичното видео покажува што би можело да се случи доколку предмет од вселената удри во Земјата.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more