Ф1

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, се надева дека Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите на Јапонското ГП, што е претстојната трка од шампионатот во Формула 1.
Read more
play_arrow

Расел: Грешка од 1 сантиметар го расипа целиот викенд

Џорџ Расел вели дека е „најлошо чувство во светот“ да се судриш во последниот круг додека го држиш третото место на трка во која си имал добри шанси да победиш и искрено признава дека „нема поим“ што се случило.
Read more

Фетел: Не исклучувам враќање во Ф1

Четирикратниот Ф1 светски шампион, Германецот Себастијан Фетел, во разговор за Sky Sports откри дека не ја исклучува можноста за враќање во Формула 1 шампионатот од каде се откажа во 2022 година.
Read more

Саинс: Ферари беше побавен од дури пет тима во Зандворт

Возачот на Ферари, Карлос Саинс, смета дека имал еден од најдобрите перформанси во сезоната на викендот во Холандија, каде што Ферари се бореше да остане во чекор со конкуренцијата.
Read more
filter

Мик Шумахер возеше во тркачкото одело на татко му на Фестивалот на брзината

Германскиот Ф1 возач Мик Шумахер се појави на Фестивалот на брзина во Гудвуд, каде што возеше два болида на Mercedes. Мик го облече оделото на неговиот славен татко Михаел и го возеше болидот Mercedes W02 F1.
Read more
play_arrow

Вилијамс откри посебен дизајн за да ја прослави 800-тата Ф1 трка

Четвртиот најуспешен тим на сите времиња, Вилијамс, претстави посебен дизајн на болидот со кој ќе ја прослави 800-тата трка во Формула 1 и кој ќе го користи на следните две трки.
Read more

Мекларен подготвува посебно изненадување за Силверстоун - ја враќа легендарната боја

Во скоп на прославата за 60-годишнината од своето постоење, Мекларен ќе искористи уште една посебна комбинација на бои и на домашната трка во Силверстоун ќе донесе хромирани површини на својот болид MCL60.
Read more

Верстапен „без борба“ победи во Канада, Алонсо го надмудри Хамилтон

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, забележа нова победа во Формула 1 откако беше најбрз на трката за Големата награда на Канада.
Read more

Кацигата на Леклер од Монако се продаде за рекордни 306.000 евра

Заштитната кацига која ја носеше возачот на Ферари, Шарл Леклер, на неговата домашна трка во Монако се продаде за рекордни 306.000 евра во добротворна акција за собирање средства за жртвите од поплавата во областа Емилија-Ромања во Италија
Read more

Неколку милиони го убедиле Хорнер да го одбие Ферари

Хелмут Марко, советник во Ред Бул, изјави дека Кристијан Хорнер, првиот човек на австрискиот тим, за малку ќе завршел во Ферари на почетокот на оваа сезона.
Read more
play_arrow

Ландо Норис ја испроба игрицата F1 2023 и заврши последен

EA Sport му даде на Ф1 возачот на Мекларен, Ландо Норис иа вози крукче во новата игрица „F1 2023“ за тестирање на новите функции, како патеката во Лас Вегас, која ќе се вози сезонава.
Read more

Мерцедес во Монако покажа радикално дограден F1 W14

Пред почетокот на трката за Големата награда на Монако, Мерцедес покажа темелно модифициран F1 W14 кој требаше да дебитира пред една недела во Имола, а меѓу промените се издвојуваат новата предна суспензија и новиот концепт на страничницит
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more