Музика

Laibach: Украинците ни го откажаа концертот оти сметаме дека Русија е главниот, а не единствениот агресор

Во ново интервју, членовите на словенечката група „Laibach“ зборуваа меѓу другото и за откажаниот концерт во Киев, кој требаше да се одржи на 31 март годинава во салата „Бел Етаж“ под името „Евровизија“.
Read more

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Шпанските даночни службеници ја обвинуваат Шакира за затајување данок во вредност од над шест милиони евра.
Read more

Мајли Сајрус повеќе не е русокоса: Пејачката изненади со промена по повеќе од 10 години

Мајли Сајрус ја покажа својата нова боја на коса со објава на Instagram во која му честита на новиот креативен директор на Gucci, изненадувајќи ги нејзините обожаватели со оглед на тоа дека темни прамени имаше пред повеќе од 10 години.
Read more
play_arrow

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на Супербоул 2024

Добитникот на Греми, Ашер, ќе го предводи настапот на полувремето на Супербоулот во Лас Вегас, Невада, соопштија Националната фудбалска лига (НФЛ), Apple Music и издавачката куќа Rock Nation во неделата.
Read more

Која е жената што Шакира ја спомнува во новата песна?

Со својата музика, Шакира не престанува да го прозива својот поранешен партнер Џерард Пике, како и неговото семејство, а се чини дека во последната песна дојде ред да зборува за нивната дадилка, која Пике едноста
Read more
play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Колумбиската ѕвезда Шакира објави нова песна наречена „El Jefe“ (шефот), а иако зборува за работничката класа и нивната експлоатација – најголемо внимание привлече стихот посветен на нејзиниот поранешен свекор.
Read more

Аријана Гранде поднесе барање за развод по само 2 години брак

Аријана Гранде официјално поднесе барање за развод од отуѓениот сопруг Далтон Гомес по две години брак.
Read more
filter

Нели Фуртадо воодушеви со смел фустан и одличен изглед на 44-годишна возраст

Нели Фуртадо ги воодушеви сите со последното појавување во јавноста.
Read more
play_arrow

Мадона по 34 години ја објави контроверзната откажана реклама за Pepsi

Одамна откажаната контроверзна реклама за Pepsi на Мадона конечно по повеќе од три децении се емитуваше, и тоа за време на доделувањето на MTV Video Music Awards во вторникот вечерта.
Read more

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс бара поголема месечна алиментација за децата

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс, Кевин Федерлајн, сака таа да ја зголеми издршката за децата на 40.000 долари месечно.
Read more
play_arrow

Најдобра во 2023 година – песната што ги сруши рекордите на слушаност

Доделувањето на Музичките видеонагради 2023 на MTV се одржа синоќа во Њу Џерси и ова беше можност да се соберат бројни имиња од музичката индустрија.
Read more
play_arrow
filter

Шакира ги засени сите на црвениот килим на VMA

Колумбиската пејачка Шакира беше една од ѕвездите кои настапија на синоќешното доделување на Видео музичките награди (VMA) во Њу Џерси, а на црвениот килим се појави во долг златен фустан.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more