Спорт

Откриено колку Салах заработува неделно од сите договори

Рами Абас Иса, агентот на Мохамед Салах, откри дека египетскиот фудбалер заработува дури 1,15 милиони евра на неделно ниво.  
Read more
play_arrow

Ви реков да не се грижите - Мурињо среќен по победата над Фрозиноне

Уште еден неуспех на Рома сериозно ќе ја загрозеше иднината на Жозе Мурињо на клупата на „Волчицата“, но триумфот од 2:0 над Фрозиноне донекаде го маскира екстремно лошиот старт на сезоната.
Read more

Во вторник почнува продажбата на влезниците за ЕУРО 2024 - најевтините се 30 евра

Првата фаза од продажбата на билетите за Европското првенство во 2024 година, чиј домаќин е Германија од 14 јуни до 14 јули, започнува во вторник, објави денеска УЕФА на својата официјална веб-страница.
Read more
play_arrow

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Судијата на синоќешниот натпревар од 7. коло во Калчото помеѓу Рома и Фрозиноне, Матео Маркети, доживеа мала незгода при крајот од натпреварот.
Read more

ВАР судиите кои го оштетија Ливерпул добија само два дена казна

Англиските судии Дарен Ингланд и Ден Кук, кои беа ВАР судии на натпреварот од Премиер лигата меѓу Тотенхем и Ливерпул, ја дознаа казната за грабежот што му го направија на гостинскиот тим.
Read more

Кениецот Киплагат победи на Скопскиот маратон, Дарио Ивановски го освои 3. место

Виктор Киплагат од Кенија е победник на WizzAir Скопскиот маратон, пред неговиот сонародник Чериот Лабан, додека третопласиран низ целта мина македонскиот атлетичар Дарио Ивановски.
Read more
play_arrow

Премиер лигата призна: На Ливерпул му е поништен чист гол - објаснувањето е лудо

На синоќешниот натпревар помеѓу Тотенхем и Ливерпул (2:1) беше забележана најголемата судиска грешка во историјата на Премиер лигата откако е воведена ВАР технологијата.
Read more

Над 11 илјади натпреварувачи од 53 држави денеска го трчаат скопскиот маратон

Со повеќе од 11.000 натпреварувачи од 53 држави, денеска се одржува 9. издание на WizzAir Скопски маратон.
Read more
play_arrow

Канело го претепа противникот и ја одбрани титулата

Мексиканскиот боксер Саул Канело Алварес ја одбрани титулата во супер велтер категорија. Tој на поени го победи Жермел Шарло.
Read more
play_arrow

Ајакс за победата ќе мора да доигра деновиве - го оживуваа голманот на терен

Натпреварот од 7. коло во холандското првенство меѓу Валвајк и Ајакс беше прекинат во 85. минута по ужасни сцени на теренот.
Read more
play_arrow

Голман херој - одбрани пенал во 90-та, па постигна гол во 90+5

На натпреварот од француската трета лига помеѓу екипите на Авранш и ГОАЛ, голманот на домашниот тим се прослави со два подвига кои го направија хит низ Европа и на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Пред 7 години Рамос држеше за рака мало момче, сега поради него си постигна автогол

Во дербито на 8. коло на шпанската Ла Лига, Барселона синоќа на стадион од „Љуис Компањс“ (поранешен „Монтжуик“) ја победи Севиља со 1:0, а пресуди бизарниот автогол на Серхио Рамос.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more