Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Читај повеќе
 • filter

Хајди Клум – божица на црвениот килим

Читај повеќе

Која храна треба да ја одбегнувате ако сакате рамен стомак?

Читај повеќе
 • play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Читај повеќе
 • play_arrow

Како да го отворите капачето на резервоарот кога е заглавено?

Читај повеќе

Вести

Сточарите бараат реална откупна цена на јагнешкото месо

Читај повеќе

Стручниот и обдукцискиот извештај треба да ги покажат причините за смртта на шестгодишното девојче во Битола

Читај повеќе

Комисијата даде негативно мислење за употреба на името „Цар Борис III“ во називот на бугарскиот клуб во Охрид

Читај повеќе

Најавено забавување на сообраќајот на крстосницата на булеварите „Србија“ и „Борис Трајковски“

Читај повеќе

ОЈО отвори предмет по допрен глас за изградбата на автопатите на коридорите 8 и 10д

Читај повеќе

Идниот премиер на Шкотска: Независноста ни треба повеќе од било кога

Читај повеќе

Дали руската елита ќе му пресуди на Путин пред Хаг?

Читај повеќе

Вработените во Министерство за култура побараа поголеми плати со протест пред Влада

Читај повеќе

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Читај повеќе
реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more
 

Фотографии на денот

Слик, слик

Филип Здравески (Кајгана)

Read more

Галерии

Спорт

 • play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Читај повеќе

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Читај повеќе

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Читај повеќе
 • play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

Читај повеќе

Тотенхем за 10 години платил 62,5 милиони евра отштета за отпуштени тренери

Читај повеќе
 • play_arrow

Јокиќ ги уништи 76ерс и потврди доминација незабележана 50 години

Читај повеќе

Шефот на Ла Лига: Се смеев од срце кога Баерн го елиминираше ПСЖ

Читај повеќе

Македонските фудбалери ја победија репрезентацијата на Фарски Острови

Читај повеќе

Теми и коментари

Мислењата и ставовите кои информираат, анализираат и забавуваат.
Александра Спасеска

Зошто феминизам, а не „еднаквизам“?

Читај повеќе
Марјан Лазаревски

Работи кои би било фино да се променат во Аеродром

Читај повеќе
Александра Спасеска

8 Март и стравот од непознатото: Феминизмот е за сите

Читај повеќе
Интервју

Атанас Атанасовски: Скопската публика најдобро ме „конта“

Читај повеќе

Магазин

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Читај повеќе
 • filter

Хајди Клум – божица на црвениот килим

Читај повеќе

Која храна треба да ја одбегнувате ако сакате рамен стомак?

Читај повеќе

Дали треба да позајмувајте пари на роднини и пријатели?

Читај повеќе

Зошто одлучив да немам деца?

Читај повеќе

Која е врската помеѓу витаминот Д и опаѓањето на косата?

Читај повеќе

Спанковците се поинтелигентни и посреќни од ранобудниците

Читај повеќе

Здравите деца мора да внесуваат глутен во исхраната

Читај повеќе

Потврдено: Хормоналната контрацепција го зголемува ризикот од рак на дојка

Читај повеќе

Оу је, пробавме

Нашите искуства. Одлични и лоши. Искрено.

Пробавме: Туна салата од Tinex ToGo, без туна

Читај повеќе

Пробавме: Huawei Watch GT 3 SE

Читај повеќе

Пробавме Лосос бејгл од Baeggel

Читај повеќе
Не биди глуп на денот

Не земај да чуваш куче ако не планираш да чистиш по него кога го шеташ.

Гурманско катче

Рецепти кои не се само за читање, туку и за приготвување

Рецепт на денот: Гурмански плескавици од рерна

Читај повеќе

Рецепт на денот: Посна царска пита

Читај повеќе

Рецепт на денот: Бургери со пилешки плескавици

Читај повеќе
Шест рецепти за љубители на лута и зачинета храна

Шест рецепти за љубители на лута и зачинета храна

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Рецепт за мусака на полски начин

Читај повеќе

Гик

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Читај повеќе
 • filter

Јапонски лендер испрати одлична фотографија од орбитата на Месечината

Читај повеќе

Пет планети ќе парадираат на небото неделава: Редок феномен ќе биде видлив од Земјата

Читај повеќе
 • filter

Oткриени повеќе од 2.000 мумифицирани глави на овни во чест на најмоќниот фараон

Читај повеќе

Ватикан ѝ врати на Грција делови од Партенон стари повеќе од 2.000 години

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Electric Dream - графиката никогаш не изгледала толку реално

Читај повеќе

Нови изуми носат нови ветришта: Ќе можеме ли да ја одложиме смртта со помош на технологијата?

Читај повеќе

Бил Гејтс загрижен за вештачката интелигенција

Читај повеќе

Руска компанија претстави конкурент на ChatGPT

Читај повеќе

Автомобили

 • play_arrow

Како да го отворите капачето на резервоарот кога е заглавено?

Читај повеќе
 • play_arrow

Renault го претстави новиот Espace

Читај повеќе
 • play_arrow

Подобро и од легнат полицаец

Читај повеќе

Volkswagen откри што е потребно да се произведе е-автомобил од 20.000 евра

Читај повеќе
 • filter

Легендарниот Mercedes 230 SL денеска слави 60-ти роденден

Читај повеќе

Промо

Со A1 Net Protect блокирани повеќе од 35 илјади безбедносни закани во февруари

Читај повеќе

Младите европски амбасадори ја поздравија финансиската помош од 80 милиони евра на ЕУ за земјава

Читај повеќе

Нина Неданоска се обрати на првиот настан на жени лидери во банкарскиот сектор

Читај повеќе

Промотивен орочен депозит со камата однапред - Штедење во Стопанска банка АД - Скопје

Читај повеќе

Сцена

Шакира има мистериозна нова љубов

Читај повеќе
 • play_arrow

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Читај повеќе

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Читај повеќе
 • play_arrow

Модерни романтични комедии на Netflix кои вреди да ги погледнете

Читај повеќе
 • play_arrow

Хари Стајлс и Емили Ратајковски фатени на дело во Токио

Читај повеќе
 • play_arrow

Официјален трејлер за мини-серијата Transatlantic

Читај повеќе

Адам Сендлер ја задева Џенифер Анистон поради нејзиниот „ужасен вкус за мажи“

Читај повеќе
 • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бијонсе и Adidas ја прекинaa соработката

Читај повеќе

Фит, а не фет

Затоа што прогресот се случува надвор од комфорната зона.

Која храна треба да ја одбегнувате ако сакате рамен стомак?

Читај повеќе
 • play_arrow

Какви промени ќе забележите на телото ако почнете да вежбате со тегови?

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Бејбс

Цицлест четврток

Читај повеќе