Фото

filter

Смешни мемиња во кои ќе се препознае секој студент

Да се биде студент не е лесно, но сите ќе се сложиме дека тоа е најубавиот период во животот.  Bored Panda направи галерија со смешни мемиња во кои ќе се препознаат сите студенти.
Read more
filter

12 мај 1926, првиот лет преку Северниот Пол

Експедиција предводена од легендарниот Роалд Амундсен летајќи со дирижабл го прелетала Северниот Пол.
Read more
filter

Низ фотографии: Нападот на Израел врз Појасот Газа

Израел рано утринава изврши стотици воздушни напади врз Газа, додека палестински
Read more
filter

11 мај 1981, починал Боб Марли

Четири години откако му бил дијагностициран рак на кожата, славниот реге пејач починал на денешен ден во Мајами на само 36-годишна возраст.
Read more
filter

Илустрации во кои ќе се препознаат сопствениците на мачка

Мачките се комплицирани, но се најмили суштества. Сигурно ќе се препознаете барем во една од илустрациите доколку чувате мачка. Погледнете ја галеријата.
Read more
filter

Топ 20 најлоши градби

Bored Panda објави галерија со најлоши градби и архитектонски решенија. Погледнете ја галеријата.
Read more
filter

10 мај 1960, подморница прв пат ја обиколила Земјата

Американската подморница „USS Triton“ на денешен ден ја комлетирала првата историска подповршинска обиколка на Земјата.
Read more
filter

20 фотографии кои ја одбележаа неделата

Мигранти, антивладини протести во Колумбија, влијанието на COVID-19 врз секојдневниот живот, уривањето на надвозникот со воз врз автомобили во Мексико Сити, успешното враќање на астронаутите од Меѓународната всел
Read more
filter

8 мај 1945, нацистичка Германија потпишала капитулација

Целосна и безусловна капитулација потпишале Германците вечерта на 8 мај 1945 година со што официјално завршила Втората светска војна.
Read more
filter

Комични илустрации за секојдневниот живот во кои ќе се препознаат многумина

Погледнете ја галеријата со илустрации од секојдневниот живот - сигурно ќе се препознаете во некоја од нив.
Read more
filter

Среќен роденден, Џорџ Клуни

Славниот американски актер Џорџ Клуни денеска наполни 60 години. Роден е на 6 мај 1961 година во Лексингтон, Кентаки. Студирал новинарство, но никогаш не ги завршил студиите.
Read more
filter

Илустрации кои покажуваат како пандемијата ги промени нашите животи

Пандемијата промени многу работи во секојдневието на нашите животи и донесе нови правила. Погледнете ја галеријата.
Read more
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Read more