Кошарка

play_arrow

Бостон го среди Мајами, израмни, и најави атак на шампионскиот прстен

Кошаркарите на Бостон Селтикс го совладаа Мајами Хит со 127:102 на гостински терен во вториот натпревар од финалето на плеј-офот на Источната конференција и израмнија на 1:1 во серијата прв до четири победи.
Read more
play_arrow

Ефес и Реал Мадрид изборија финале во Евролигата

Во финалето на најдобрата кошаркарска лига на Стариот континент сезонава ќе се сретнат турски Анадолу Ефес и шпански Реал Мадрид откако синоќа во Белград славеа над своите противници.
Read more
play_arrow

Кари го надигра Дончиќ и донесе водство на Голден Стејт против Далас

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс поведоа во финалето на плеј-офот од Западната конференција против Далас Маверикс со 1:0 во партии.
Read more
play_arrow

Џими Батлер брилјираше, Мајами поведе против Бостон во финалето на Истокот

Кошаркарите на Мајами Хит поведоа со 1:0 во финалната серија на Источната конференција против тимот на Бостон Селтикс.
Read more

Леброн Џејмс: Лука Дончиќ ми е омилен играч

Леброн Џејмс оваа сезона не влезе во плејофот со ЛА Лејкерс, но останува во контакт со навивачите, па вечерва цел час одговараше на нивните прашања на Twitter.
Read more
play_arrow

Дончиќ го одведе Далас во финалето на Запад, отпаднаа бранителот и вицешампионот

Кошаркарите на Далас Маверикс и Бостон Селтикс се пласираа во финалето од НБА плеј-офот со исфрлање на минатогодишните финалисти Феникс Санс и Милвоки Бакс.
Read more
play_arrow

Јокиќ вози ѕвер низ Сомбор: Машина од 800 КС вредна 250.000 евра

По напорната НБА сезона во која повторно ја освои титулата МВП, Никола Јокиќ реши да се врати во родниот Сомбор и да одмори со она што најмногу го опушта, да биде со своите коњи.
Read more
play_arrow

Голден Стејт финалист на Западот, Бостон избори мајсторка против Милвоки

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс се пласираа во финалето на НБА плеј-офот на Западната конференција по четвртата победа во серија против Мемфис Гризлис.
Read more
filter

Избрана идеалната петорка во Евролигата

Кошаркарската Евролига денеска го соопшти составот на идеалниот тим за актуелната сезона во кој се најдоа играчи на Барселона, Реал Мадрид, Олимпиакос, Монако и Анадолу Ефес.
Read more
play_arrow

Милвоки направи неверојатен пресврт во Бостон, Мемфис го декласираше Голден Стејт

Кошаркарите на Милвоки Бакс победија како гости на Бостон Селтикс со 110:107 и дојдоа на чекор до финалето на Источната конференција бидејќи сега имаат предност од 3-2 во серијата.
Read more
play_arrow

Јокиќ со коњска кочија дојде на прославата за МВП во Сомбор

Кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, втора година по ред е прогласен за МВП во НБА лигата, објавено е на официјалниот сајт на лигата.
Read more
play_arrow

Ни 28 поени на Дончиќ не го спасија Далас од пораз со 30 разлика

Кошаркарите на Мајами Хит и Феникс Санс, првиот и петтиот фаворит во лигата, се пласираа во финалето на НБА-конференцијата откако беа убедливи против Филаделфија 76ерс и Далас Маверикс во синоќешните натпревари.
Read more
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more