Кошарка

play_arrow

Детроит прегазен во Мемфис

Со дури 30 поени разлика заврши авантурата на Пистонс на гостувањето кај Гризлис.
Read more
play_arrow

Одличниот Леброн ги предводеше Лејкерс до победа во дербито на Калифорнија

Во текот на ноќта се одиграа пет натпревари во НБА лигата, а највозбудливо беше во калифорниското дерби во кое Лос Анџелес Лејкерс го совлада Сакраменто Кингс.
Read more

Репрезентативецот Ѓуроски повреден во тепачката пред ски-лифтот во Маврово

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Стојан Ѓуроски се здоби со скршеница на десната рака во тепачката пред два дена на скијачките патеки во Маврово.
Read more
play_arrow

Страшна пресметка на Дончиќ и Јокиќ - почна со Карлеуша

Натпреварот со заврши со тоа што Србинот му подаде рака честитајќи му ја победата на Словенецот, иако постигна повеќе поени од него.
Read more
play_arrow

Неверојатен пресврт на Бостон, рекорд од 50 поени на Браун

Кошаркарите на Бостон Селтикс по продолжение го победија Орландо Меџик со резултат 116:111, со маестралната партија на Џејлен Браун, која постигна рекорд во кариерата.
Read more
play_arrow

Голден Стејт ја прекина победничката серија на Јута

Кошаркарите на Јута го претрпеа првиот пораз по шест последователни победи, откако синоќа загубија на домашен терен од водеччкиот тим на Западот, Голден Стејт, со 116:123.
Read more
play_arrow

Јокиќ дури и судијата го насмеа

Кога некој ќе го насмее судијата, тогаш дефинитивно знаете дека е духовит.
Read more

Започна гласањето за НБА Ол стар натпреварот во 2022 година

Викендов стартуваше гласањето за НБА Ол стар натпреварот во 2022 година. Гласањето ќе биде отворено до 22 јануари 2022 година. Привремените резултати ќе бидат сумирани три пати: 6 јануари, 13 јануари и 20 јануари.
Read more

Леброн Џејмс го престигна Коби Брајант и се искачи на врвот по поени во историјата на НБА на Божиќ

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс се искачи на врвот на листата по поени во историјата на НБА натпреварите играни на Божиќ.
Read more

Дончиќ е позитивен на коронавирус

Read more
play_arrow

Чудесен дабл-дабл на Јокиќ, Кари броеше до 46 поени

Во текот на ноќта во НБА лигата се одиграа 11 од планираните 12 натпревари. Единствениот одложен меч беше оној меѓу Портланд и Бруклин.
Read more

Стеф Кари веднаш ги распродаде „дигиталните патики“ од 333 долари

Кошаркарската ѕвезда Стеф Кари пушти во продажба 2.974 NFT патики, за да го  одбележи рекордот од 2.974 тројки, највисока бројка во историјата на НБА лигата.
Read more
реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more