Фудбал

Со победа вечер Реал ја освојува 34. титула

Реал Мадрид вечерва го пречекува Виљареал во натпревар кој може да му ја донесе титулата број 34 шампион на Шпанија на коло до крајот.
Read more

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Во текот на утрешниот ден во просториите на Фудбалската федерација на Македонија ќе биде извршена жрепката за одредување на последните членови на двете втирилигашки групи во новата сезона.
Read more
play_arrow

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Тренерот на лидерот Јувентус најде оправдување за третиот натпревар по ред без победа во тоа што најдобриот тим во Калчото играл против екипите кои се најдобра форма.
Read more
play_arrow

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Од надежниот Сандро Тонали во Серија А, до тинејџерската сензација на Манчестер Јунајтед Мејсон Гринвуд во Премиер лига, HITC Sevens состави дрим тим од 11 фудбалери кои се родени во новиот милениум и се иднината на фудбалот.
Read more
play_arrow

Погба ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ќе го продолжи договорот со клубот, објави The Sun.
Read more

На 22 јули Ливерпул ќе го добие пехарот од Премиер лигата

Долго очекуваниот момент за играчите и навивачите на „Црвените“ ќе се случи на нивниот последен домашен натпревар сезонава, открива Goal.
Read more
filter

Мурињо објави нова верзија на своите најдобри XI

Жозе Мурињо објави нов најдобар тим според него. Не вклучи ниту еден играч од Мaнчестер Јунајтед со кој освои две титули, а од Интер од славната 2010 вклучи само еден.
Read more
filter

ФИФА го објави календарот за Мундијалот во Катар во 2022

Првиот Мундијал во арапскиот свет ќе почне на 21 ноември во 11 часот по средноевропско време, а ќе заврши со финалето на 18 декември од 16 часот.
Read more

Суарес признава: Тешко да го престигнеме Реал

Напаѓачот на Каталонците смета дека неговиот тим титулата ја изгубил со неодамнешните три нерешени и дека Реал речиси сигурно е шампион.
Read more

Реал со апел до фановите да нe ја слават титулата на плоштадот во Мадрид

На две кола до крајот на Шпанското фудбалско првенство, раководството на Реал Мадрид побара од навивачите да не ја слават шампионската титула организирано во големи групи на традиционален начин на плоштадот „Сибелес“ во Мадрид.
Read more

Пеп: Сити заслужува да игра во Лигата на шампиони

Стратегот на „Граѓаните“ ја брани одлуката на Судот во Лозана сметајќи дека клубот на зелениот терен се изборил за пласман во елитното натпреварување.
Read more
play_arrow

Хет-трик на Пашалиќ, Аталанта броеше до 6 против Бреша

Најпријатното изненадување во италијанскиот фудбал оваа сезона, тимот на Аталанта, синоќа забележа уште еден убедлив триумф совладувајќи ја Бреша со 6:2.
Read more
реклама

ДИК објави резултати преку стрим на YouTube

Read more

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Read more

ДИК: СДСМ освои 36,48% од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ 35,47%

Read more

Се запали возилото со изборен материјал од Гостивар на пат кон ДИК

Read more