Автомобили

filter

Поглед во концептот Skytop на BMW

BMW е една од неколкуте автомобилски компании кои често прикажуваат концепт модели на познатата италијанска изложба Concorso d'Eleganza Villa d'Este, што го направија и оваа година, а овој пат публиката во близина на езерото Комо можеше да види ин
Read more
filter

Електричниот SUV EV3 на KIA од секој агол

KIA официјално го претстави новиот модел EV3, кој станува член на неговата целосно електрична гама и ќе се продава на светските пазари, вклучувајќи ги Европа и САД.
Read more
filter

Lamborghini Countach LP400 S од 1981 година чини 650.000 долари

Производството на Lamborghini's Countach започна пред 50 години, три години откако концептот LP500 се појави на Саемот за автомобили во Женева во 1971 година, но Countach LP400, кој дебитираше во 1974 година, не изгледаш
Read more
filter

Поглед во кабриолетот Batur Convertible на Bentley

Само 16 привилегирани клиенти ќе добијат шанса да возат дома еден од последните автомобили Bentley што ќе го придвижува познатиот 6-литарски W12 мотор со двоен турбо полнач, а познатата британска автомобилска компанија вклучи и кабриолет верзија н
Read more
filter

Ferrari 12Cilindri од секој агол

Ferrari го отстрани превезот од наследникот на моделот 812 Superfast, кој се крие зад симболичното име 12Cilindri, а во ерата на електрификацијата, фасцинантно е што најновиот GT автомобил од Maranello со себе носи префинета верзија на познатиот п
Read more

Mercedes го претстави освеженото издание на својот најлуксузен седан

Со мал редизајн на S-Class, кој ќе се продава во втората половина на годината, доаѓаат уште повеќе безбедносни системи и опции за персонализација.
Read more
filter

Поглед во новиот луксузен седан на Mercedes

Mercedes го претстави освеженото издание на својот најлуксузен седан, што е всушност редизајн на S-Class, кој ќе се продава во втората половина на годината.
Read more
filter

Поглед во специјалното издание на Renault за Ролан Гарос

Renault сега е партнер со тенискиот турнир Роланд Гарос, менувајќи го Peugeot, па по тој повод го подготви првото ограничено издание Renault 5 E-Tech.
Read more
filter

Обновениот Tesla Model 3 Performance од секој агол

Компанијата Tesla официјално го претстави подобрениот Model 3 Performance, кој ги користи најновите можности за производство и инженеринг.
Read more
filter

Хиперавтомобилот EXE181 одблизу

Новиот MG EXE181 е модерен еквивалент на истоимениот концепт од 1959 година, возило со „вонземен облик“ со коефициент на отпор од неверојатни 0,12.
Read more
filter

Најмоќниот и најскап Mustang досега

Најмоќниот и најскапиот Mustang досега се крие зад ознаката GTD и најпрво ќе се нуди на заинтересираните клиенти во Северна Америка, а од јуни ќе биде достапен и за клиентите во Европа.
Read more
filter

Новиот SUV модел X3 на BMW одблизу

Излегоа првите официјални фотографии од SUV моделот X3 кој се очекува да биде бестселер на BMW. Повеќе детали тука.
Read more
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more