Автомобили

filter

MG XPower SV е луд англо-италијански микс со светла Punta II и V8 мотор од Mustang

Со каросерија од јаглеродни влакна, SVT Mustang Cobra со погон V8 и изграден во шест фабрики, MG XPower SV беше еден од најлудите спортски автомобили произведени од MG.
Read more
filter

Поглед во Kardian, новиот теренец на Renault

Француската компанија Renault го претстави новиот SUV наречен Kardian. За жал на жителите на Европа, овој симпатичен модел нема да се продава на европскиот пазар.
Read more
filter

Поглед во неворојатната Volkhart V2 Sagitta од 1947 година

Volkhart V2 Sagitta бил автомобил од повоена Западна Германија кој бил пред своето време. За жал, произведени биле само два примерока, кои сега достигнуваат баснисловни суми на аукциите.
Read more
filter

Новиот Volkswagen Tiguan од секој агол

Volkswagen ја претстави третата генерација на својот бестселер СУВ. Денес, Tiguan е еден од најуспешните модели на Volkswagen во светот. Од 2007 година и дебито на овој модел, повеќе од 7,6 милиони клиенти го избраа овој компактен СУВ.
Read more
filter

Новиот Peugeot E-3008 од секој агол

Моделот со кој Peugeot ја започна својата дизајнерска ренесанса сега еволуираше во нов модел со кој компанијата врти нова страница во процесот на електрификација на гамата.
Read more
filter

Поглед во Mercedes Vision One-Eleven

Со електричниот концепт Vision One-Eleven германскиот производител привлече големо внимание на саемот во Минхен. Според фотографието, јасно е зошто овој автомобил е ѕвезда на автосаемот.
Read more
filter

Поглед во новиот е-автомобил Grand Kangoo на Renault

Во време кога владеат кросоверите, Renault е решен да им понуди на клиентите алтернатива со тоа што го одржува во живот сеопфатното возило.
Read more
filter

Поглед во електричниот концепт ID. GTI на Volkswagen

Volkswagen официјално го претстави својот нов концепт наречен ID. GTI Concept, кој ја поврзува 48-годишната историја на легендарниот модел GTI со електричната иднина на германската компанија.
Read more
filter

Поглед во спортскиот двосед 33 Stradale на Alfa Romeo

Alfa Romeo го претстави долго очекуваниот суперспортски двосед, кој веќе е распродаден. Но, италијанскиот производител ќе извади само 33 премероци.
Read more
filter

Zenvo Aurora – ѕверка од 1.850 КС

Данската компанија Zenvo официјално го претстави својот нов хиперавтомобил Aurora во Калифорнија.
Read more
filter

Од секој агол: Rolls-Royce Spectre

Кај Rolls-Royce, имплементацијата на електричниот погон донесе бројни предизвици, од кои еден од најголемите беше линеарното незабележливо сопирање.
Read more
filter

Поглед во единствениот тркачки автомобил на Koenigsegg

Шведската компанија го разви CCGT GT1 Competition Coupé со намера да се натпреварува во класата ГТ1, на чело на програмата беше инженерот и развивач Даг Болениус, додека улогата на тест-возач падна на инженерот на суперавтомобили Лорис Бикоки.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more