Музика

Идилично запросување на Хаваи: Никол Шерзингер кажа „да“

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Деведесеттите дефинитивно беа златното доба наа поп музиката.
Read more
play_arrow
filter

Костимите на Бијонсе главна тема на нејзината долго очекувана турнеја

Бијонсе синоќа ја започна својата долго очекувана светска турнеја „Renaissance“ со концерт во Шведска.
Read more
play_arrow

Не е ни Despacito, ни Gangnam Style: Кое е најгледаното видео во историјата на YouTube?

Од своето основање во 2005 година, YouTube постигна фасцинантен раст и бележи неверојатна статистика.
Read more

Откриена причината за смртта на Масимо Савиќ

Откриена е причината за смртта на легендарниот хрватски пејач Масимо Савиќ, кој почина вчера на 61 година.
Read more
filter

8 декември 1980 – убиен бил Џон Ленон

На денешен ден, 8 декември, во 1980 година убиен бил Џон Ленон, пејач, композитор и гитарист на Битлс. Роден е на 9 октомври 1940 година.
Read more

Шакира демантира дека е во нова љубовна врска

Шакира ги демантираше информациите дека е во врска со инструкторот по сурфање Горка Езкурдиа.
Read more
play_arrow

Hladno pivo со настап во МКЦ на 9 октомври

Хрватскиот панк-рок бенд „Hladno pivo“ в недела на 9 октомври ќе одржи концерт во Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје.
Read more
filter

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Read more

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Украинскиот Kalush Orchestra победи на синоќешното финале на Евровизија во Италија со песната благодарение на бранот јавна поддршка што придонесе за емотивната победа, која ја поздрави и претседателот Володимир Зеленски.
Read more

Ник Кејв изгуби уште еден син

Read more
play_arrow

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Членовите на британската рок-група „Пинк Флојд“ денеска преку официјалниот профил на Twitter соопштија дека снимиле нова песна после период од 30 години, со цел да дадат поддршка на жителите на Украина.<
Read more
реклама

Може и без месо: Зеленчук богат со протеини

Read more

Откриена крими банда: Бугари и Романци на бизарен начин ги мамеле обложувалниците

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more
Како да подготвите вкусна вечера од лосос и зеленчук за 15 минути?

Како да подготвите вкусна вечера од лосос и зеленчук за 15 минути?

Read more