Љубов и секс

Што ги возбудува мажите?

Секогаш има детали кои можат директно да го возбудат мажот, како длабоко деколте или заводлива долна облека, но има и такви помалку очигледни, па дури и изненадувачки работи кои ќе ве направат уште попосакувани и
Read more

Како жените да доживеат поинтензивен оргазам?

Според статистиките, околу 75% од жените не доживуваат оргазам во  текот на интимниот однос, a 10% воопшто не доживеале.
Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува среќа во љубовта во текот на февруари

Овие три хороскопски знаци ги очекува голема среќа во љубовта во текот на февруари, проверете дали и вашиот знак е меѓу нив.
Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Изминатава година не влијаеше најдобро на интимниот живот на повеќето луѓе, па почетокот на годината е вистинско време да пробате нешто поразлично во спалната соба, смета сексологот Трејси Кокс.
Read more

Најголемите секс фантазии кои жените се срамат да ги признаат

Фантазирањето и мечтаењето за одредени работи подеднакво се важни за здравиот сексуален живот на луѓето.
Read more

Пет совети што ќе ви го подобрат сексуалниот живот

Изглегувањето од комфор-зоната во спалната соба може да биде причина за страв, но со испробување на нови работи ќе го подобрите сексуалниот живот и уште повеќе ќе уживате додека водите љубов со вашиот партнер.
Read more

Дали ве бие глас на лош љубовник?

За жените е има малку работи што се толку разочарувачки колку ситуацијата кога ќе се најдат за првпат во кревет со маж што го сакаат и ќе откријат дека тој не е многу добар љубовник.
Read more

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Велат дека вистинската љубов не познава ограничувања, ни кога се во прашање годините, но се чини дека науката не го поткрепува тоа.
Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Скоро три од четири жени чувствуваат болка во текот на сексуален однос во одреден момент во животот. Без разлика дали е привремена или хронична болка, таа умее да биде неверојатно фрустрирачка.
Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Некои хороскопски знаци особено ја ценат верноста, всушност поважна им е од што било друго. Внимателно ги запознаваат партнерите, па откако ќе ја дефинираат врската, во неа немаат место за неверство.
Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Не постои вистинско оправдување зошто некој би започнал афера со оженет маж, но ете се случува. Што треба секоја изневерена жена да знае за другата жена?
Read more

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Врската со несигурна личност може да биде вистински предизвик бидејќи партнерот ќе мора постојано да ја теши и инспирира.
Read more
реклама

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

26 јануари 1788, почнала колонизацијата на Австралија

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more