Спорт

filter

Среќен роденден, Мајк Тајсон

Поранешниот американски боксер Мајк Тајсон е роден на 30 јуни 1966 година. Шампионската титула во тешка категорија ја држеше од 1987 до 1990 година.
Read more
play_arrow

Севиљано за Севиља, Ла Лига се разбуди

Со дербито на градот Севиља конечно продолжи сезоната во најдобрата шпанска лига.
Read more

Државата ќе ги покрива придонесите на плата на новинарите и медиумските работници

Државата стопроцентно ќе ги покрива придонесите на плата на вработените во медиумите и медиумските куќи, телевизиите, радиодифузерите, печатените медиуми, како и електронските интернет портали, информираа денеска на прес-конференција вицеп
Read more
filter

Како професионалните спортисти тренираа во карантин?

Професионалните спортисти и олимпијци ширум светот продолжија да тренираат и во карантин, во домашни услови.
Read more
filter

Бундесфудбалот во корона низ објектив

Необични и чудни фотки од натпреварите пред празни трибини. Играчи на клупа со заштитни маски, прославување голови без прегрнување, славење победа со замислени навивачи.
Read more
filter

Покрај Гоце и Тито, сите ја забораваат трагедијата на Торино

Денеска е денот кога заминале два големи лика од македонската историја: Гоце Делчев и Јосип Броз Тито.
Read more
Вежбање од дома: Спортистите се снаоѓаат како што умеат
filter

Вежбање од дома: Спортистите се снаоѓаат како што умеат

Во време на пандемија и социјално дистанцирање, спортистите од различни делови во светот вежбат од дома и се снаоѓаат како што умеат, за да ја задржат формата.
Read more
Навивачите на Баерн си поиграа со Милер во фотошоп
filter

Навивачите на Баерн си поиграа со Милер во фотошоп

Фудбалот е на пауза, но не и смислата за хумор на фудбалските клубови и навивачи.
Read more
Низ фотографии: Светското првенство во велосипедизам на патеки
filter

Низ фотографии: Светското првенство во велосипедизам на патеки

Во Берлин, Германија се одржа Светското првенство во велосипедизам на патеки, а Guardian објави галерија од најинтересните моменти од натпреварот.
Read more
Среќен роденден, Единсон Кавани
filter

Среќен роденден, Единсон Кавани

Уругвајскиот фудбалер Единсон Кавани денеска полни 33 години. Роден е на 14 февруари 1987 година во Салто, Уругвај. Има двајца постари браќа кои исто така се професионални фудбалери.
Read more
Ferrari го претстави спектакуларниот болид – дали ќе ја прекине доминацијата на Mercedes?
filter

Ferrari го претстави спектакуларниот болид – дали ќе ја прекине доминацијата на Mercedes?

Екипата на Ferrari синоќа го претстави болидот што ќе го користи во следната сезона на Формула 1 и со кој ќе се обиде да ја прекине доминацијата на ривалот Mercedes.
Read more
Миланското дерби низ објектив
filter

Миланското дерби низ објектив

Интер и Милан одиграа спектакуларно дерби кое ги задоволи и најпребирливите фудбалски фанатици. Милан на полувреме водеше со 0:2, а на крајот победи Интер со 4:2.
Read more
реклама

ДИК објави резултати преку стрим на YouTube

Read more

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Read more

ДИК: СДСМ освои 36,48% од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ 35,47%

Read more

Осум знаци дека внесувате премногу шеќер во организмот

Read more